منابع رسانه‌ای عبری از آماده‌باش ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله با واکنش احتمالی حزب‌الله لبنان به فعالیت‌های این رژیم در مناطق آبی مورد مناقشه میان دو طرف خبر دادند.

در همین راستا، وب‌سایت عبری زبان واللا نیز گزارش داد: ارتش اسرائیل تیمی را به جمع‌آوری داده‌های اطلاعاتی اختصاص داده و تعداد هواپیماهای خود در منطقه مورد مناقشه را بیشتر کرده است.

طبق این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین گشت‌زنی در منطقه مذکور را تشدید کرده‌اند.

این وبسایت به نقل از مقامات امنیتی صهیونیستی نوشت: از ارتش می‌خواهیم که برای سناریوهای مختلف از جمله حمله پهپادی، موشکی و حتی درگیری مستقیم آماده باشد.

این تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی پس از آن انجام شده است که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان پنج‌شنبه شب در سخنانی با اشاره به این موضوع که استخراج رژیم اشغالگر از منطقه باید متوقف شود، گفـت: هدف اصلی ما باید جلوگیری از استخراج از حوزه مورد مناقشه "کاریش" باشد، این استخراج تهدیدی علیه لبنان است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مقاومت نمی‌تواند در برابر غارت منابع لبنان ساکت بماند، وظیفه اصلی مقاومت، حفاظت از زمین، دریا، نفت، گاز و کرامت لبنان است، این یک وظیفه دینی، ملی و جهادی است و تمام گزینه‌ها بر روی میز موجود است.

اخیرا یک کشتی وابسته به رژیم صهیونیستی بدون توجه به هشدارهای مقامات لبنان برای استخراج گاز وارد میدان گازی مورد مناقشه کاریش میان تل‌آویو و لبنان شد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند