اتحادیه اروپا از تصویب رسمی ششمین بسته تحریمی علیه روسیه در واکنش به حمله نظامی این کشور به اوکراین خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک،در متن بیانیه شورای اتحادیه اروپا که امروز جمعه صادر شد، یک دوره شش ماهه برای ممنوعیت واردات نفت خام و دوره هشت ماهه برای واردات فرآورده‌های نفتی روسیه تعیین شده است.

در این سند اشاره شده است که بلغارستان و کرواسی معافیت‌های موقتی در رابطه با عرضه نفت خام از روسیه دریافت خواهند کرد. اقدامات محدودکننده جدید علیه روسیه شامل موارد زیر است:

- قطع ارتباط «اسبر بانک» دو بانک دیگر روسیه و همچنین یک بانک بلاروسی با نظام بین المللی مبادلات بین بانکی (سوئیفت).

- ممنوعیت پخش در اروپا برای کانال‌های تلویزیونی روسیه Russia ۲۴ / RTR Planet، Russia۲۴ و TV Center-International در حالی که کارمندان آن اجازه داده می‌شود به فعالیت خود ادامه دهند.

- ممنوعیت ارائه خدمات مشاوره، حسابرسی و روابط عمومی و محدود کردن دسترسی به خدمات ابری.

بر اساس گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا اواخر امروز جمعه با انتشار بیانیه‌ای رسمی شخصیت‌های روسی که نامشان به فهرست تحریم‌ها اضافه می‌شود را اعلام می‌کند که به معنای اجرایی شدن تحریم‌ها است.

این در حالی است که خبرگزاری‌های داخلی روسیه اعلام کردند که اتحادیه اروپا ژنرال «میخائیل میزینتسف» رئیس مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه را در فهرست تحریم‌های جدید قرار داده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از مدتها کش و قوس، اواسط هفته بر سر وضع بسته ششم تحریمی روسیه که به طور خاص درآمد صادراتی نفت مسکو را هدف قرار می‌دهد، به اجماع نظر رسیدند.

آمریکا و متحدان اروپایی آن بر این باورند می‌توانند از کانال تحریم، روسیه را وادار به توقف جنگ در اوکراین کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

5 نفر این پست را پسندیده اند