امروز با نوسانات جدید نرخ دلار در بازار قیمت برخی خودرو هم در بازار شکل افزایشی به خود گرفتند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمندlx» و «سمندlx باموتور EF۷ » با افزایش یک میلیونی در بازار عرضه شدند و سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو تغییر قیمت نداشتند.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که طی روزهای اخیر بازار خودرو یا ثبات قیمت داشته و یا افت اما هر گونه در بازار قیمت گذاری شده مشتری نداشته است.

به گفته فعلان بازار خودرو اندک خریداران خودرو به خریدهای پیش فروشی خودروسازان بسنده می کنند و در صف ماندن را به خرید از بازار تریجح می دهند. هرچند این در صف ماندن بیش از زمان تعیین شده در قرارداد باشد و یا مثل طرح « سامانه فروش یکپارچه» با گذشته یک هفته از ثبت نام در طرح یکپارچه تخصیص خودرو هنوز نتایج آن اعلام نشده باشد.  روز گذشته (دوشنبه) قرعه‌کشی طرح‌ها برگزار شد، مقرر بود، اسامی منتخبان ساعت ۹ صبح امروز (سه‌شنبه) بر روی همین سامانه منتشر شود؛ اما گویا نهادهای نظارتی همچون وزارت صمت برای احراز هویت مشتریان به‌ویژه در طرح جوانی جمعیت، به زمان بیشتری نیاز دارند و با این شرایط ۲۴ ساعت برای اعلام اسامی مهلت خواسته‌اند.

از سوی دیگر انتظار برای مشخص شدن ضوابط واردات خودرو نیز یکی دیگر از دلایلی است که موجب شده تا بازار خودرو بدون مشتری بماند.

قیمت محصولات ایران خودرو

با توجه به ارزیابی های صورت گرفته در میان خانواده سمند امروز «سمندLX  » با رشد یک میلونی در بازار ۲۹۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد و «سمند LX با موتورEF۷» هم ۳۴۸ میلیون تومان به فروش رفت که رشدی یکه میلیون تومانی داشت. اما «سمند سورن پلاس» با سایر محصولات خانواده خود همراهی نکرد و ۳۵۵ میلیون تومان باقی ماند.

امروز «رانا پلاس» امروز ثبات قیمت داشت و  ۳۰۸ میلیون تومانی باقی ماند.  

«دنا پلاس توربو اتومات» همچون روز گذشته ۵۰۵ میلیون تومانی بود و «دنا معمولی» هم ۳۹۵ میلیون تومان دست به دست شد.

 اما «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» امروز ۴۰۵ در بازار عرضه شد که تغییر نسبت به روز گذشته نداشت و  دیگر محصول این خانواه یعنی «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» هم با ثبات قیمت همچون روز گذشته ۴۱۲ میلیون به فروش رسید.

ایران 10


 
 
 
 
 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.