نوسان بیت کوین در حدود قیمت ۲۹۰۰۰ دلار و تغییرات اندک آن نسبت به دیروز، موجب آرامش بازار ارزهای دیجیتال شده است.

بیت کوین هم اکنون با رشد حدود نیم درصدی نسبت به دیروز، در حوالی قیمت ۲۹۰۰۰ دلار معامله می شود. البته بازدهی هفتگی بیت کوین هنوز هم منفی است و افرادی که یک هفته قبل آن را خریده اند، در حال حاضر حدودا ۳ درصد ضرر کرده اند.

درباره معاملات امروز بازار ارزهای دیجیتال می توان به کاهش چشمگیر ارزش معاملات اشاره کرد که افت ارزش معاملات بیت کوین می تواند نکته ای مورد توجه برای معامله گران باشد. ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته حدود ۱۷ میلیارد دلار بوده که عددی بسیار کوچک برای این ارز بزرگ محسوب می شود.

ارزش بازار بیت کوین هم ۵۵۱ میلیارد دلار است. این ارز فاصله زیادی با قله ۶۸۶۶۴ دلاری خود دارد و از این عدد، ۵۷ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است.

 
 

سقوط ۶۳ درصدی اتریوم از قله تاریخی

اتریوم با رشد حدود یک درصدی قیمت، در حوالی ۱۷۷۰ دلار معامله می شود. با این حال، افت اخیر اتریوم که شیب بیشتری نسبت به افت سایر ارزهای بزرگ داشته، باعث شده این نماد در یک هفته گذشته کاهش ۱۱ درصدی قیمت را تجربه کند و خریداران آن، نسبت به خریداران بسیاری از ارزهای دیگر، در زیان بیشتری هستند.

ارزش معاملات اتریوم در یک شبانه روز ۱۱ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم ۲۱۴ میلیارد دلار است.

اتریوم در عملکرد کلی، نسبت به بیت کوین با افت بیشتری مواجه بوده و برخلاف بیت کوین که نسبت به قله ۵۷ درصد افت کرده، اتریوم افت ۶۳ درصدی داشته. حتی اخیرا منابع آماری در بازار ارزهای دیجیتال گزارش داده اند که فعالان بازار، در روند نزولی سعی می کنند دارایی خود را از اتریوم به بیت کوین تبدیل کنند تا با افت ارزش کمتری در دارایی های خود مواجه شوند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «سقوط 63 درصدی اتریوم از قله تاریخی» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند