سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با درخواست مجدد از تل‌آویو برای تحقیقات درباره ترور خبرنگار شبکه الجزیره، گفت از مسئولان صهیونیست انتظار پاسخگویی کامل در این‌باره را دارند.

باوجود گذشت ۱۵ روز از ترور «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شهید الجزیره به دست نظامیان صهیونیست، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر خواستار تحقیقات تل‌آویو در این‌باره شد.

پرایس شامگاه چهارشنبه طی نشست خبری در وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «به مقامات اسرائیلی و فلسطینی اطلاع داده‌ایم که انتظار داریم تحقیقات شفاف و بی‌طرفانه‌ای درباره قتل شیرین انجام شود».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی در این‌باره توضیح داد: «ما انتظار پاسخگویی کامل برای مسئولین قتل شیرین ابوعاقله را داریم و هیچگونه تحقیقات در جریان را پیش‌داوری نخواهیم کرد».

این مقام آمریکایی اظهار داشت: «ما به شرکای خود در اسرائیل پیام دادیم که انتظار داریم از نتایج تحقیقات در مورد ترور شیرین مطلع شویم».

بر این اساس، پرایس همچنین اضافه کرد: «ما برای تکمیل تحقیقات در مورد پرونده شرین ابوعاقله محدودیت زمانی قائل نخواهیم شد و خواستار تکمیل هر چه سریعتر آن هستیم».

پیش از این نیز ۵۷ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خواستار تحقیق درباره شهادت خبرنگار فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست شده بودند. (جزئیات بیشتر)

حدود دو هفته پیش بود که نظامیان رژیم صهیونیستی، در یورش به منطقه «جنین» واقع در شمال کرانه باختری، این خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، از فاصله ۱۰۰ تا۱۵۰ متری به شهادت رسانده و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را زخمی کردند.

شهادت ابوعاقله اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی نبوده و بر اساس اعلام وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین، از انتفاضه دوم فلسطین در سال ۲۰۰۰ تا به امروز ۴۵ روزنامه‌نگار به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

0 نفر این پست را پسندیده اند