بیت کوین هم اکنون با رشد دو درصدی تنها ۱۲۰ دلار تا رسیدن به کانال ۳۰ هزار دلار فاصله دارد. بازدهی هفتگی آن هم مثبت شده و به بیش از نیم درصد رسیده است.

البته ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته کاهش بسیار زیادی داشته و به ۱۷ میلیارد دلار رسیده که این موضوع بیانگر جذاب نبودن قیمت برای خریداران بزرگ است. ارزش بازار بیت کوین هم اکنون ۵۶۹ میلیارد دلار است.

امروز، ۲۲ می، دوازدهمین سالگرد روزی است که یک برنامه نویس ساکن فلوریدا با پرداخت ۱۰ هزار بیت کوین، دو عدد پیتزا خریداری کرد که این اولین خرید یک کالا توسط بین کوین بود.

 

ارزش آن ۱۰ هزار بیت کوین هم اکنون حدود ۳۰۰ میلیون دلار است و به فاصله ۱۲ سال از گذشت آن روز، بیت کوین رشد قیمتی عجیبی داشته که همین رشد قیمتی شگفت انگیز، به خریداران این ارز انگیزه می دهد تا دارایی خود را همچنان نگه دارند و آن را نفروشند.

اتریوم به بالای ۲۰۰۰ دلار بازگشت

اتریوم هم امروز بیش از ۲ درصد رشد کرده و به بالای ۲۰۰۰ دلار بازگشته است. قیمت اتریوم هم اکنون حدود ۲۰۱۰ دلار است. البته اتریوم برخلاف بیت کوین هنوز در مقیاس هفتگی با کاهش قیمت مواجه است و نتوانسته وارد محدوده مثبت شود.

ارزش معاملات اتریوم در یک شبانه روز حدود ۸ میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم ۲۴۲ میلیارد دلار است.

متن کامل این گزارش را با تیتر «سقوط در بازار ارزهای دیجیتال/ بیت کوین 30 هزار دلاری خریدار ندارد!» در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند