به گزارش بلومبرگ، این موضوعات در گزارشی منتشر شد که چارلز ریچارد، رئیس فرماندهی راهبردی آمریکا قصد دارد روز سه شنبه در یک جلسه استماع غیرعلنی به قانونگذاران آمریکایی ارائه کند.

ریچارد به اولین آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای چین مجهز به دستگاه مافوق صوت در ژوئیه گذشته اشاره کرد و گفت که این یک «دستاورد فنی با پیامدهای خطرناک برای ثبات استراتژیک» است.

وی در گزارش خود نوشت:‌ این موشک ۴۰۰۰۰ کیلومتر را در بیش از ۱۰۰ دقیقه طی کرد که این بزرگترین مسافت و طولانی ترین زمان پرواز از میان سلاح‌های تهاجمی هر کشوری است که تاکنون آزمایش انجام داده است.

ریچارد معتقد است که «چین و روسیه هر دو این توانایی را دارند که به طور یکجانبه درگیری را در هر سطحی از خشونت، در هر منطقه، در سراسر جهان و در هر زمان تشدید کنند که در اینصورت نیروهای مسلح آمریکا دیگر نمی‌توانند ادعا کنند که خطر هنوز کم است، به ویژه در زمان بحران».

ریچارد افزود:‌ چین علاوه بر تقویت تلاش‌های خود برای ساخت میدان‌های پرتاب موشک جدید در غرب این کشور که هر کدام حاوی حدود ۱۲۰ سیلو موشکی است، سرمایه‌گذاری هنگفتی روی فناوری تسلیحات مافوق صوت انجام می‌دهد که به پکن اجازه می‌دهد موشک‌های بالستیک «قدرتمند» با قابلیت دسترسی به قلمرو ایالات متحده را در اختیار داشته باشد.

پنتاگون: چین با سرعت «خیره کننده» در حال توسعه سلاح‌های هسته‌ای و مافوق صوت است

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.