مثبت ترین بازدهی قیمت سکه در سال 1400

بازار سکه در سالی که گذشت فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد. این فلز گران بهای داخلی گاهی با سیگنال نرخ دلار و قیمت اونس طلا بالا رفت و گاهی در سراشیبی قرار گرفت.

بررسی بازار سکه در اوایل سال ۱۴۰۰ حکایت از ریزش این فلز گران بها تا کف حمایتی ۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان  دارد. در ادامه سال با افزایش اخبار ضد و نقیض از مذاکرات برجام ، قیمت دلار نیز آرایش صعودی به خود گرفت و به طبع این افزایش قیمت در بازار ارز،  قیمت سکه هم  بر مدار رشد قرار گرفت؛ تا جایی که سکه امامی  در آذر ماه بالای ۱۳  میلیون  و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. 

بازدهی سکه در 1400سکه صدر نشین شد 

قیمت سکه در برخی از از ایام سال مثل  خرداد ماه بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد  با این حال افزایش قیمت اونس طلا به علت افزایش تنش های مابین روسیه و اوکراین توانست در سه ماهه پایانی سال قیمت سکه امامی در بازار تهران را افزایش دهد و در کانال ۱۲ میلیون تومانی به ثبت برساند. به این ترتیب سکه با بازده ۱۱.۱ درصد مثبت رشد سالانه در جایگاه اول بازارهای داخلی قرار گرفت.

مثبت ترین و منفی ترین بازدهی  بازار سکه در سال ۱۴۰۰

بررسی بازار سکه در ۱۲ ماهه ۱۴۰۰ نشان می دهد که بازدهی این فلز گران بهای داخلی در نیمه اول سال ۱۴۰۰ مثبت  ترین و منفی ترین  جایگاه را به خود اختصاص داده است. در گرمای مرداد ماه بازدهی سکه مثبت  ۱۳/۹ درصد  و در فروردین ماه منفی ۵.۸ و در دی ماه منفی ۷/۱درصد بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.