مشاور امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اربیل گفت هیچ یک از تاسیسات آمریکایی در این حمله مورد اصابت موشک قرار نگرفته است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید ضمن اشاره به هدف قرار گرفتن مقر موساد در اربیل عراق توسط موشک‌های نقطه‌زن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن محکوم کردن این حمله به خبرنگار شبکه «سی‌بی‌اس» آمریکا گفت: «هیچ یک از تاسیسات آمریکا در حمله سپاه پاسداران به اربیل مورد اصابت موشک قرار نگرفته و به هیچ فرد آمریکایی آسیبی نرسیده است.»

سالیوان گفت: ما ایران را برای انجام این حمله محکوم می‌کنیم.

وی همچنین افزود که آمریکا هنوز در حال جمع آوری اطلاعات درباره این حمله است تا مشخص کند که این هدف دقیقا چه چیز بوده است.

در پی شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی و هدف قرار گرفتن «مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها»، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای حمله موشکی به پایگاه صهیونیست‌ها در اربیل عراق را تایید کرد.

گفتنی است که یک منبع آگاه در گفت‌‌وگو با تسنیم، با ذکر جزییاتی از احتمال تلفات انسانی بالای این رژیم در اثر این حمله خبر داد.

این منبع همچنین گفت که این حمله با ۱۰ فروند موشک نقطه‌زن ایرانی از خانواده موشک‌های فاتح، ازجمله فاتح ۱۱۰ و از منطقه شمال غرب انجام شده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین با اشاره به «لفاظی‌های روسیه درمورد احتمال استفاده آمریکا و اوکراین از سلاح‌های شیمایی» گفت که روسیه تلاش می‌کند تا اوکراینی‌ها و ایالات متحده را به استفاده بالقوه از سلاح‌های شیمیایی یا بیولوژیکی متهم کند درصورتی در واقع این روسها هستند که قصد چنین کاری را دارند و می‌خواهند به این روش تقصیر را به گردن دیگری بی‌اندازند. به همین جهت کسی نباید گول چنین لفاضی هایی را از طرف روسیه بخورد.

سالیوان در ادامه با اشاره به تحریم های گسترده علیه روسیه افزود که آمریکا باید هزینه های سنگینی را برای حمله روسیه به اوکراین، به این کشور تحمیل کند. وی همچنین گفت که آمریکا به ارسال مقادیر قابل توجه از کمک های نظامی، تسلیحات و تدارکات به اوکراین ادامه خواهد داد.

این مقام آمریکایی همچنین با لحنی تهدید آمیز گفت که در صورت حمله روسیه به هر یک از کشورهای ناتو، اعضای این ائتلاف نظامی با تمام قدرت به آن پاسخ خواهند داد.

این مطلب برایم مفید است
109 نفر این پست را پسندیده اند