قیمت طلای جهانی در روزهای پایانی هفته گذشته مرز ۱۸۰۰ دلار را از دست داد و در نهایت روی ۱۷۹۷ دلار قرار گرفت. قیمت طلا در طول معاملات روز گذشته رشد کرد و توانست به بالای این مرز بازگردد. قیمت طلا معاملات روز گذشته را با قیمت ۱۸۰۲ دلار به پایان رساند و در اولین ساعات معاملات امروز نیز مسیر صعودی را دنبال کرد. قیمت طلا در ساعت ۱۱ و ۴۹ دقیقه صبح امروز به وقت ایران روی ۱۸۰۹ دلار قرار داشت.

قیمت طلا در سال ۲۰۲۲

برخی معتقدند آمارها نشان می‌دهد، سال ۲۰۲۲ برای اقتصاد آمریکا سال خوبی است و تنها در دو حالت احتمال دارد، قیمت طلا عملکرد خوبی داشته باشد و بالای ۲ هزار دلار قرار گیرد. یا اینکه افزایش نرخ بهره باعث شود، بازار سهام ضعیف‌تر از انتظارات عمل کند و جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاری زیاد شود، یا اینکه وضعیت ابتلا به کرونا تشدید شود و رشد اقتصادهای بزرگ را با مشکل مواجه کند.

نوسان قیمت بیت کوین حول ۴۰ هزار دلار

قیمت بیت کوین در ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه صبح امروز به وقت ایران روی ۴۲ هزار و ۲۴۹ دلار قرار داشت و تغییرات ۲۴ ساعته آن مثبت اما جزئی بود. سرمایه بازار بیت کوین ۸۰۰ میلیارد دلار گزارش می‌شد و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۳ درصد اختلاف داشتند. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته رقم‌های زیر ۴۰ هزار دلار را نیز به ثبت رسانده بود. کمترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ هزار و ۷۹۷ دلار گزارش می‌شود.

متن کامل این گزارش را با تیتر «درچه صورت قیمت طلا از 2000 دلار عبور می‌کند؟»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند