در ادامه رایزنی‌های جاری در وین در چارچوب مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به منظور لغو تحریم‌ها علیه ایران، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در مذاکرات امشب (پنجشنبه) در نشستی با حضور «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام و همچنین روسای هیأت‌های مذاکره کننده سه کشور اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) شرکت کرد و به گفت‌وگو پرداخت.

علی باقری مذاکره‌ کننده ارشد ایران امروز همچنین پیش از نشست کمیسیون مشترک برجام با روسای هیأت‌های روسیه و چین در نشستی سه جانبه به گفت‌وگو نشست.

 باقری همچنین با انریکه مورا هم دیداری دوجانبه داشت.

به گزارش فارس، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و ۱+۴ (چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان) و به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام به منظور گفت‌وگو برای لغو تحریم‌ها علیه ایران در هتل کوبورگ شهر وین برگزار شد. 

طرفین در این نشست درباره نحوه ادامه گفت‌وگوها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی باقری نیز ضمن تشریح مبانی پیشنهادات ایران، بر جدیت و حسن نیت ایران در گفت‌وگوها تأکید کرد.

در این نشست مقرر شد گفت‌وگوها در خصوص متون در سطوح مختلف ادامه یابد.

معاون وزیر خارجه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتراض چند عضو ۱+۴ نسبت به تحریم‌های جدید آمریکا، درباره فضای مذاکرات کنونی در وین گفت: احساسم این بود که طرف مقابل اراده جدی‌تر برای ورود به گفت‌وگوهای موثر و نتیجه بخش را پیدا کرده است.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند