«علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ به منظور لغو تحریم‌ها دقایقی قبل در توئیتی درباره دیدارهای امروزش در وین نوشت: روز کاری را با میزبانی یک ملاقات مفید و سازنده با مذاکره‌کنندگان ارشد روسیه و چین آغاز کردم. همچنین در آستانه کمیسیون مشترک دیداری هم با انریکه مورا داشتم.

وی تصریح کرد: ایران به تعامل جدی ادامه داده و مصمم به دستیابی به توافق خوبی است که حقوق و منافع ملت‌مان را تأمین کند.

«علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات با گروه ۱+۴ (آلمان،‌فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام امروز (پنجشنبه) و در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین به گفت‌وگو نشستند.باقری پیش از این نیز با روسای هیأت‌های چین و روسیه نشستی سه جانبه داشت.

به گزارش فارس، شهر وین برای دومین بار بعد از ۶ روز امروز باز هم میزبان مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ است و تهران اعلام کرده‌‌ به دنبال توافقی خوب در راستای رفع تحریم‌هاست و نه تعجیل دارد نه اجازه می‌دهد کسی با وقت و انرژی‌اش در وین بازی کند و امید دارد طرف‌های مقابل هم رویکرد سازنده‌ای را در پیش گیرند. (اینجا بخوانید) بر همین اساس نشست کمیسیون مشترک برجام ساعت ۱۲ به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) در وین برگزار می‌شود.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز بامداد امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگوی تلفنی با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه تیم ایران برای رسیدن به توافق و رایزنی با ۱+۴​ تا هر زمان که لازم باشد در وین خواهد ماند، گفت: تردید داریم که آیا طرف غربی آماده رفع تحریم‌هاست یا به دنبال رفع یکطرفه نگرانی های خود است. 

باقری: به تعامل جدی ادامه داده و مصمم به دستیابی به توافق خوب هستیم

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند