به گزارش سایت معا، صدر اعظم آلمان ضمن حضور در نشست کابینه دولت رژیم صهیونیستی اعلام کرد، امنیت این رژیم بخش مهم و مرکزی در همه دولت‌های آلمان است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در سفر دو روزه خود به اراضی اشغالی در نشست امروز یکشنبه کابینه این رژیم حضور یافت.

بنت از صدراعظم آلمان استقبال کرد و گفت: دوست عزیز اسرائیل به اسرائیل خوش آمدید. از دوستی مداوم با شما و تعهدتان به اسرائیل قدردانی می‌کنیم. روابط میان آلمان و اسرائیل قوی بود؛ اما در دوره شما بیش از هر زمان دیگر قویتر شد.

وی افزود: روابط بین دو "کشور" به لطف رهبری شما از یک ائتلاف به دوستی واقعی تبدیل شده است. ما انتظار داریم که آن را در زمینه‌های تجاری، علمی، آموزشی، بهداشتی و البته امنیتی تقویت کنیم. 

بنت ادامه داد: گاهی اوقات یک رهبر تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند و من فکر می‌کنم رهبری شما راه را برای تعهد مستمر آلمان به امنیت اسرائیل هموار کرده است و ما از آن بسیار قدردانی می‌کنیم.

مرکل نیز در این دیدار گفت، در دوران تصدی، من با همه اعضای دولتم همکاری کردم تا روابط بین کشورها و ملت‌های خود را از طریق رایزنی‌های بین دولتی قوی‌تر و گسترده‌تر کنم. 

صدراعظم آلمان همچنین در نشست کابینه رژیم صهیونیستی گفت، آلمان به تعهد خود نسبت به تامین امنیت رژیم صهیونیستی پایبند خواهد بود و این موضعی روشن در دولت آلمان است.

مرکل افزود: می‌خواهیم این روابط پویا باشد. به حل اختلافات میان خود نیز ادامه خواهیم داد. ایجاد روابط بین اسرائیل و آلمان تنها براساس یادبود هولوکاست اشتباه است.

وی مدعی شد، رژیم صهیونیستی تنها طرف در منطقه است که از دموکراسی، حاکمیت قانون و آزادی عقاید برخوردار است و امنیت آن بخشی از منافع ملی آلمان است.

مرکل در این نشست گفت، امنیت رژیم صهیونیستی بخش مهم و مرکزی در هر دولتی خواهد بود که در آلمان تشکیل می‌شود.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان شنبه شب در سفر خداحافظی به اراضی اشغالی وارد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند