طلوع نیوز گزارش داد، گروه طالبان تأکید کرد که گروه تروریستی داعش تهدید نیست بلکه یک دردسر است.

«ذبیح الله مجاهد» معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که داعش پشتبانی خارجی و مردمی ندارد، از همین رو به زودی نابود خواهد شد.

مجاهد تصریح کرد که داعش تهدید جدی برای افغانستان نیست و به زودی این گروه را سرکوب خواهد کرد.

این درحالی است که جامعه جهانی پیش از این از احتمال حضور داعش در افغانستان نگرانی کرده اند.

مجاهد با اشاره به حمله‌ها و قتل‌های هدفمند اخیر در کابل و برخی از دیگر ولایت ها، می‌گوید که داعشیان می کوشند تا برای حکومت افغانستان مزاحمت بکنند.

به گفته  مجاهد، طالبان عملیات‌های نابودسازی  مخفیگاه های داعش را آغاز کرده است.

ذبیح الله مجاهد معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت: «ما داعش را خطر نمی‌دانیم، بلکه مزاحم است، در بعضی جاها مزاحمت ایجاد کرده است، اما زود از بین برده شده اند در هر حادثه آنها از بین رفته اند، تعقیب شده اند، مرکز شان پیدا شده است.»

اما کارشناسان مسایل سیاسی گروه داعش را تهدید جدی در برابر افغانستان می‌دانند و می‌گویند که اگر در نابودسازی این گروه بی پروایی شود، فعالیت‌های این گروه گسترش خواهد یافت.

«تمیم باحث»  کارشناس مسائل سیاسی گفت: «داعش نه در سطح جهانی و نه در سطح منطقه حمایت دارد و بدون حمایت، نمی تواند به جنگ ادامه دهد. لیکن جنگ با داعش، طالبان را با مشکلات دیگری مواجه خواهد ساخت.»

طاهر خان خبرنگار پاکستانی گفت: «طالبان خودشان گفته اند که بر ضد داعش عملیات‌هایی داشتند، به این معنی که داعش هست اما نه مثل سابق. استراتژی داعش تغییر کرده است. معنی تغییر این است که آنها به شهرها برگشته اند.»

گروه طالبان به تاز‌گی چهار تن از داعشیان را در ولسوالی پغمان کابل و دو تن دیگر را در ولایت ننگرهار بازداشت کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
47 نفر این پست را پسندیده اند