برگزاری مراسم عروسی سلطنتی در روسیه پس از ۱۰۰ سال !+ تصاویر

سی ان ان گزارش داد، روسیه قرار است امروز (جمعه) نخستین مراسم ازدواج سلطنتی را پس از گذشت بیش از یک قرن جشن بگیرد؛ به طوری که وارث نیکولای دوم، واپسین تزار روسیه عروسی خود را در سن پترزبورگ، پایتخت امپراتوری سابق این کشور جشن خواهد گرفت.

دوک بزرگ «جورج میخائیلوویچ» (George Mikhailovich) وارث دوشس بزرگ «ماریا ولادیمیرونا» که مدعی سرپرستی مورد اختلاف خانواده شاهنشاهی روسیه است، قرار است مراسم ازدواج خود با نامزد ایتالیایی اش به نام «ویکتوریا رومانووا بتارینی» (Victoria Romanovna Bettarini) را در کلیسای جامع «سنت ایزاک» در سن پترزبورگ روسیه امروز برگزار کند.

 جورج میخائیلوویچ و همسرش ویکتوریا رومانووا بتارینی

جورج میخائیلوویچ و همسرش

جورج میخائیلوویچ که ۴۰ سال دارد، به پایگاه روسی «Fontanka.ru» درباره انتخاب سن پترزبورگ برای مراسم عروسی اش گفت: این، اولین جایی در روسیه بود که ما به آنجا بازگشتیم. اینجا بسیار بسیار به خانواده نزدیک است.

جورچ میخائیلوویچ در اسپانیا از «ماریا ولادیمیروونا» - وارث خودخوانده تاج و تحت امپراتوری روسیه – و همسرش دوک بزرگ «میخائیل پاولوویچ» (Mikhail Pavlovich) متولد شد. او بیشتر عمر خود را در فرانسه و اسپانیا گذراند.

 جورج میخائیلوویچ و همسرش ویکتوریا رومانووا بتارینی

جد بزرگ او، دوک بزرگ «کریل ولادیمیروویچ» موفق شد تا در جریان انقلاب ۱۹۱۷ روسیه از خشونت بلشویک‌ها به فنلاند بگریزد. او و خانواده اش بعدا به غرب اروپا نقل مکان کردند.

لفظ «دوک» با معادل مؤنث آن یعنی «دوشس» یکی از لقب‌های مهم اشرافی و سلطنتی اروپایی است.

«جورج میخائیلوویچ» که قرار است امروز مراسم عروسی وی برگزار شود، نخستین بار در سال ۱۹۹۲ به روسیه سفر کرد و اکنون نیز در مسکو زندگی می‌کند. او در مسکو اکنون بر روی شماری از پروژه‌های خیریه‌ای فعالیت دارد. همچنین نامزد ۳۹ ساله اش نیز سال گذشته به باور «کلیسای ارتدکس روسیه» گروید و نام «ویکتوریا رومانووا» را برای خود برگزید.

جورج میخائیلوویچ و همسرش

گفتنی است خاندان رومانوف پیش از ترک قدرت به دست «نیکلای دوم» آخرین تزار روسیه در سال ۱۹۱۷، برای ۳۰۰ سال قدرت را در این کشور در دست داشتند. پس از واگذاری قدرت به دست نیکلای دوم در سال ۱۹۱۷، روسیه در مسیر انقلاب بلشویک‌ها و جنگ داخلی قرار گرفت که به سرنگونی حکومت تزاری و روی کار آمدن «اتحاد جماهیر شوروی» سابق منجر شد.

همچنین نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه به همراه همسر و پنج فرزندش در ژوئیه سال ۱۹۱۸ در انبار خانه یک بازرگان در شهر «یکاترینبورگ» در ۱۴۵۰ کیلومتری شرق مسکو با گلوله انقلابیون به قتل رسیدند.

تصویری از آخرین تزار روسیه به همراه همسر و فرزندانش

تصویری از  نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه به همراه همسر و فرزندانش

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.