سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان با اشاره به ناکامی بزرگ آمریکا در افغانستان نیز اظهار داشت: شکست آمریکا برای نسل‌های آینده یک درس بزرگ است؛ افغانستان با خروج تمام نیروهای آمریکایی از این کشور استقلال یافت.

مجاهد افزود که افغانستان جای اشغالگران نیست و با ابراز خرسندی از خروج همه نظامیان خارجی از این کشور تاکید کرد: آمریکا با حضور در افغانستان شکست خورد و به همه اهداف خود نرسید.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان همچنین تاکید کرد که این گروه خواستار روابط دیپلماتیک خوب با همه کشورها از جمله آمریکا است.

آخرین هواپیمای نظامی آمریکا نیمه‌شب گذشته از فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی خارج شد و بدین ترتیب 20 سال اشغال نظامی و جنگ آمریکا در افغانستان پایان یافت.

این هواپیمای آمریکایی که افغانستان را ترک کرد از نوع C-17 بود و «راس ویلسون» کاردار سفارت آمریکا و یک فرمانده نظامی آمریکا نیز سرنشین آن بودند.

نظامیان آمریکایی درحالی نیمه‌شب گذشته بطور خفت‌باری افغانستان را ترک کردند که برای خروج نیروها و شهروندانش نیازمند تایید طالبان شدند و نظام به اصطلاح دموکراتیکی که در 20 سال گذشته با هزینه بسیار هنگفتی ایجاد کرده بودند نیز بدون مقاومت برابر طالبان فروپاشید و مقامات دولتی نیز در پروازهای مختلف از این کشور فرار کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند