حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در نخستین سفر خارجی و به منظور شرکت در نشست منطقه ای حمایت از عراق در بغداد حضور دارد، امشب (شنبه) با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان که در رأس هیأتی و در اولین سفر خارجی پس از تصدی این سمت به منظور شرکت در نشست منطقه‌ای حمایت از عراق در بغداد حضور دارد ضمن شرکت در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی همچنین در حاشیه این نشست با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود و وزیر خارجه کویت نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

گفتنی است، «حسین امیرعبداللهیان» پیش از سفر به عراق برای شرکت در نشست بغداد گفت: «ما از هرگونه ابتکار عمل منطقه ای مقامات جمهوری عراق که با مشارکت اهل منطقه باشد، استقبال می‌کنیم. ما معتقدیم لازم بود از سوریه نیز به عنوان همسایه مهم عراق در این اجلاس دعوت به عمل می آمد. البته در خصوص امنیت و‌ توسعه پایدار منطقه با رهبری سوریه در تماس و مشورت هستیم و در مورد اجلاس بغداد و تاکید بر نقش مهم کشورهای منطقه در هرگونه ابتکار منطقه ای با دمشق مشورت مستقیم خواهیم داشت».

به گزارش فارس، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «عبدالله دوم» شاه اردن، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه از جمله حاضران در این نشست بودند و به ایراد سخنرانی پرداختند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند