معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران از سامانه بارشی و پیامدهای رگبار، رعد و برق و تگرگ در ارتفاعات خبر داد.

احمد اسدی از هشدار سطح نارنجی(جهت آمادگی)هواشناسی مازندران خبر داد و در توصیف سامانه، اظهار کرد: سامانه بترشی با تداوم جریانات مرطوب شمالی همراه با عبور متناوب امواج در تراز میانی جو همراه است.

شوی با اشاره به زمان فعالیت این سامانه بارشی گفت: ‎از دوشنبه ۱۱ مرداد این سامانه فعال شده و  تا چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ادامه دارد.

معاون‌توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران درباره نوع مخاطره نیز گفت: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد و احتمال تگرگ از مخاطره های این سامانه است و منطقه اثر در دامنه ها و ارتفاعات استان است.

اسدی با اشاره به اثر مخاطره افزود: جاری شدن روان آب و وقوع سیلاب محلی و نقطه ای، افزایش حجم آب رودخانه ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از پیامدهای سامانه است.

وی در توصیه‌ای گفت: عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی و اجتناب از چرای دام در مناطق مرتفع به دلیل خطر برخورد صاعقه مورد تاکید است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند