مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه‌گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، اعلام کرد: شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۴ میلیون و ۲۰ هزار و ۹۳۲ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در برزیل که در چند روز گذشته شاهد افزایش تلفات کرونا بوده است، ۵۴ هزار و ۲۲ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و یک هزار و ۵۹۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در برزیل به ۱۸ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۳۷ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۲۸ هزار و ۶۱۱ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در برزیل ۱۷ میلیون و ۳۵۲ هزار نفر گزارش شده است.

در کنار برزیل، اندونزی دیگر کشور مستقر در حوزه آسیای شرقی به تازگی شاهد افزایش بیشمار مبتلایان کرونا در چند روز گذشته بوده است، بطوریکه تنها در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۰ نفر در این کشور به علت ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در اندونزی به ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۳۹۷ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۶۲ هزار و ۹۰۸ نفر رسیده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورلد میتِرز، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و ترکیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند