به گزارش خبرگزاری «شفق» به نقل از «آناتولی»، نیروهای امنیتی ترکیه روز دوشنبه در عملیاتی در استان «سلیمانیه» در شمال عراق، یکی از سرکردگان گروه تروریستی «پ.ک.ک» ( حزب کارگران کردستان) را به قتل رساندند.

 سازمان اطلاعات ملی ترکیه اعلام کرد که این تروریست عضو پ.ک.ک ملقب به «اولاس درسیم» در حال برنامه ریزی برای حمله تروریستی علیه مواضع ترکیه در شمال عراق بود.

دوگان اندکی پس از ورود به منطقه توسط ماموران امنیتی در شهر قلات دیزه در سلیمانیه کشته شد. منابع امنیتی گفتند که این تروریست در تعدادی از فعالیت‌های مین گذاری در منطقه نیز دست داشته است.

عضو ارشد پ.ک.ک توسط ترکیه کشته شد/عکس

این گروه برای طراحی حملات تروریستی اغلب در شمال عراق، آن سوی مرز جنوبی ترکیه پنهان می‌شود.

ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با پ‌ک‌ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌.ک‌.ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود. ترکیه می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

به تازگی نیز شهردار منطقه «بشدر» در سلیمانیه اعلام کرد که طی انفجار یک خودرو، شماری از مردم کشته شدند. این مقام عراقی افزود که هر چهار سرنشین  این خودرو در این انفجار کشته شدند. این مقام عراقی گفت که  این انفجار ناشی از بمب‌گذاری یا مین‌گذاری از سوی ترکیه بود.

خبرگزاری «سومریه» نیز گزارش داد که در حادثه مشکوک انفجار یک خودرو، چهار نفر کشته شدند. این منبع خبری محل وقوع این انفجار را  منطقه «قلعه دزا» در استان سلیمانیه اعلام کرد. همزمان با این حادثه نیز  وزارت دفاع ترکیه از انجام عملیات هوایی در شمال عراق و کشته شدن چهار تن خبر داد. وزارت دفاع ترکیه مدعی حمله به اعضای پ‌ک‌ک شد.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند