روسیا الیوم نوشت: روزنامه یهودی ارتدوکسی بنیادگرای «Behadry Haredim» در راستای ادامه اقدامات جنجالی خود در سرزمین‌های اشغالی عکسی از کابینه جدید رژیم صهیونیستی منتشر کرد که در آن صورت وزرای زن را پنهان کرد. 

این روزنامه امروز عکسی دسته جمعی از اعضای کابینه جدید به ریاست «نفتالی بنت» رئیس حزب «یامینا» و نخست وزیر جدید این رژیم به همراه «یائیر لاپید» معاون نخست وزیر و «رؤوین ریفلین» رئیس رژیم صهیوینستی در مجمتع ریاستی در قدس اشغالی منتشر کرد. 

کابینه جدید رژیم اسرائیل۹ وزیر زن را در بر می‌گیرد و این روزنامه که خود را سکوی خبری بزرگ گروه «حریدیم» یهودی ارتدوکس بنیادگرا توصیف می‌کند صورت همه زنان را پنهان کرد به این بهانه که نمایش صورت زنان در شریعت «حرام» است. 

اقدام برای پنهان کردن صورت زنان در عکس‌ها توسط گروه‌ها و رسانه‌های یهودی بنیادگرا در سرزمین‌های اشغالی به شدت مورد انتقاد مدافعان حقوق زن است. 

در تحولی دیگر، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از آن که دولت جدید این رژیم سوگند یاد کرد، در وضعیت بدی گرفتار شد. 

نتانیاهو پس از آن دولت جدید رژیم اشغالگر سوگند یاد کرد سر جای خود برگشت و روی یکی از صندلی‌هایی نشست که برای اعضای کابینه اختصاص دارد اما «یاریف لاوین» عضو ارشد حزب لیکود کنار وی رفت و در گوشش گفت که روی یکی از صندلی‌هایی بنشیند که برای آن‌ها اختصاص پیدا کرده است. این نخستین بار پس از ۱۲ سال است که نتانیاهو روی صندلی مخالفان می‌نشیند. 

همچنین «یائیر لاپید» به وی نگاه‌هایی «پر از طعنه» انداخت و وسایلش را از جلوی نتانیاهو کشید و برد. 

این در حالی است که پیش از این رادیو اسرائیل به نقل از برخی منابع گزارش داد که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی با برگزاری تدابیر مراسم تحویل قدرت به «نفتالی بنت» نخست وزیر جدید این رژیم بر اساس پروتوکل‌ها مخالفت کرد. 

بنت و نتانیاهو در چارچوب تحویل قدرت نشست برگزار کردند اما بدون برگزاری مراسم رسمی و بر اساس پروتوکل‌ها که به شکل سنتی در زمان تغییر دولت برگزار می‌شود. 

این در حالی است که همانطور که پیش بینی می‌شد دوران «بنیامین نتانیاهو» به سر رسید و پارلمان رژیم صهیونیستی پس از درگیری و تنش‌های بسیار در نهایت با ۶۰ رای موافق در برابر ۵۹ رای مخالف به کابینه جدید این رژیم به رهبری «نفتالی بنت و یائیر لاپید» رای اعتماد داد. 

در این رای‌ گیری در کنست، پنج نفر از نمایندگاه غایب بودند. 

بنت از وزرا و برنامه‌های کابینه جدید دفاع کرد. حین سخنرانی او، نمایندگان حزب لیکود و دو حزب راست‌گرای دیگر چند بار سر و صدا راه انداختند. 

 به این ترتیب نخست وزیری ۱۲ ساله نتانیاهو به پایان رسید و در نهایت نفتالی بنت به عنوان نخست وزیر جدید سوگند یاد کرد. طبق توافق ائتلافی که نتانیاهو را شکست داد، بنت نخست وزیر می‌ شود، و پس از دو سال آن مسند را به لاپید می‌سپارد. 

این مطلب برایم مفید است
89 نفر این پست را پسندیده اند