به گزارش رویترز، «لیکود» حزب وابسته به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در اعتراضی حقوقی، اقدام رقیب راستگرای وی در تشکیل کابینه جدید را به چالش کشید حال آنکه این عتراض از سوی «روون ریولین» رئیس این رژیم رد شد.

دیروز یکشنبه، نفتالی بنت وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی از تصمیم برای پیوستن به ائتلاف پیشنهادی یائیر لاپید رئیس حزب یش عتید خبر داد.

در این توافق که می‌تواند منجر به تشکیل کابینه جدید در رژیم صهیونیستی شود، بنت ابتدا نخست‌وزیر خواهد بود و بعد از طی کردن نیمی از دوره کابینه، لاپید نخست‌وزیر بعدی می‌شود.

اما در نامه ای خطاب به ریولین و همچنین پارلمان رژیم صهیونیستی، حزب وابسته به نتانیاهو مدعی شد که لاپید حق واگذاری نخست وزیری به بنت را ندارد.

اما ریولین می گوید تقاضای حزب لیکود هیچ وجاهتی ندارد چرا که لاپید قرار است به عنوان نخست وزیر جایگزین، همچنان به بنت در انجام مسئولیت هایش کمک کند.

البته ریولین با ادعای لیکود مبنی بر اینکه لاپید باید جزئیات دقیق توافق ائتلافی را ارائه کند؛ موافقت کرد.

لاپید تا نیمه شب چهارشنبه برای تشکیل کابینه ائتلافی فرصت دارد. او امیدوار است که امروز سه‌شنبه توانایی خود را برای تشکیل کابینه و کنار زدن نتانیاهو از نخست‌وزیری اسرائیل به ریولین اطلاع دهد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند