سخنگوی کاخ سفید بار دیگر خواستار کاهش تنش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد و گفت موضع این دولت، راه حل دو کشور برای یک نتیجه صلح‌آمیز است.

 جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز پنج‌شنبه خود در پاسخ به اینکه آیا آمریکا نقش واسطه برای کاهش تنش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را دارد، افزود: نقشی که ایفا می‌کنیم تعامل نه تنها با فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها با هدف کاهش خشونت و دستیابی به ثبات است بلکه با شرکای کلیدی در منطقه هم در تماس هستیم.

وی ادامه داد: ما با قطر، تونس و مصر و هر کسی که نقش مهمی را ایفا کند، و از طریقی هم با حماس مذاکره داریم. ما در چند روز گذشته در سطح عالی‌رتبه با مقامات فلسطینی و اسرائیلی تماس داشته‌ایم و همانطور که می‌دانید روز گذشته رئیس جمهوری بایدن با نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و همچنین وزیر خارجه با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین صحبت کردند.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: نقش ما نه تنها صحبت با فلسطینی و اسرائیلی برای حرکت به سمت تنش‌زدایی است بلکه مذاکره با شرکای کلیدی ما در منطقه است همانگونه که همه برای رسیدن به صلح کار می‌کنیم.

ساکی یادآور شد در تماس تلفنی بایدن با نتانیاهو بر حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود تاکید شد و اظهار کرد: از نظر ما حملات راکتی حماس به مناطق غیرنظامی، دفاع از خود نیست که رئیس جمهوری آن را تکرار کرد.

وی گفت: رئیس جمهوری همچنین لزوم حرکت به سمت کاهش تنش در آنجا را تکرار کرد. در نگاه او(بایدن) و همه دولت، کشته شدن حتی یک نفر غیرنظامی، غم‌انگیز است و به همین دلیل است که ما تعامل شدیدی در این باره داریم.

سخنگوی کاخ سفید بار دیگر تصریح کرد که از ابتدای شروع دولت، بحث دو جانبه با مقامات اسرائیل را آغاز کرده است اما واقعیت این است که موضع این دولت همانگونه که باید باشد، تنها راه حرکت به یک نتیجه صلح‌آمیز، راه حل دو کشور است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه تاکنون ۸۷ فلسطینی از جمله ۱۸ کودک و ۵ زن شهید شدند و دستکم ۵۳۰ نفر نیز زخمی شدند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که گردان های عزالدین قسام فرودگاه «رامون» رژیم صهیونیستی واقع در جنوب فلسطین اشغالی در ۲۲ کیلومتری غزه ظهر امروز با موشک عیاش ۲۵۰ مورد هدف قرار دادند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی دیروز پس از موشک باران فرودگاه «بن گوریون» در تل اویو آن را ناامن اعلام کرده و از هواپیماهای در حال عزیمت به آن خواست تا در فرودگاه رامون فرود آیند.

مقاومت شب گذشته نزدیک به ۵۰۰ راکت و موشک تنها به سمت دو شهر عسقلان و تل آویو شلیک کرد که در این حملات تاکنون ۵ اسرائیلی به هلاکت رسیده و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

امروز همزمان با عید فطر و به نشانه همبستگی و اتحاد در مقابل وحشیگری صهیونیست و با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی، بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی صبح امروز نماز عید فطر را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند