محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

عبدالسلام در توئیتی نوشت: در آستانه هفتمین سالگرد حمله به یمن، به کشورهای متجاوز متذکر می‌شویم که باید حملات خود را به طور کامل به یمن متوقف کرده و محاصره را پایان دهند.

وی افزود: عربستان خود بخشی از جنگ است و باید فورا محاصره دریایی و هوایی تحمیل شده بر یمن پایان یابد.

وی خاطر نشان کرد: بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر حق انسانی است و این امر نباید به عنوان ابزار باج خواهی سیاسی و نظامی قرار گیرد.  

حملات انصارالله به عربستان سرانجام این کشور را مجبور کرد تا طرح صلح خود برای پایان دادن به جنگ یمن ارائه کند.

فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان دوشنبه شب از ارائه طرحی در زمینه پایان دادن به بحران در یمن خبر داد.

وی در اظهاراتی با طرح اتهاماتی علیه انصارالله مدعی شد که این طرح که  آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

بن فرحان افزود: بازگشایی فرودگاه صنعا برای انجام برخی پروازهای منطقه‌ای و بین‌المللی و کاهش محاصره فرودگاه الحدیده از مفاد این طرح است.

وی مدعی شد: ما همچنین خواستار از سرگیری مذاکرات سیاسی برای پایان دادن به بحران یمن هستیم.

طرح عربستان پس از آن مطرح می شود که روز جمعه نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

عربستان سعودی ضمن تایید خبر حمله پهپادی، محل آن را «پالایشگاه ریاض» اعلام کرد و مدعی شد که هیچ کسی در این حمله کشته و مجروح نشده است.

پیش از این نیز نیروهای انصارالله توانسته بودند بارها تاسیسات نفتی شرکت آرامکو در مناطق مختلف عربستان را هدف حملات خود قرار دهند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند