این مقام ارشد اماراتی که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با شبکه «سی‌اِن‌اِن» ضمن ابراز نگرانی از سوءاستفاده از نتانیاهو از ابوظبی برای افزایش شانس پیروزی خود در انتخابات پیش رو، گفت: «امارات توافق [سازش] را به‌دلیل امیدها و فرصت‌هایی که به مردم ما می‌داد، امضا کرد، نه [فرصت‌هایی] که به برخی سران می‌داد».

بر اساس این گزارش، وی با انتقاد از استفاده تبلیغاتی از سفر نتانیاهو به ابوظبی، افزود: «شخصی و سیاسی کردن توافق [سازش] به این شکل، این دستاورد تاریخی را تحقیر می‌کند. امارات هرگز این مسیر را نخواهد رفت».

نتانیاهو قرار بود روز پنجشنبه در سفری ۷ ساعته به ابوظبی برود و با مقامات اماراتی دیدار کند اما این سفر بعد از تأخیر چند ساعته، لغو شد. نتانیاهو ابتدا قرار بود در ماه نوامبر به این دو کشور سفر کند. اما به دلایل مختلف از جمله همه‌گیری «کووید۱۹»، مشکلات سیاسی داخلی و برخی ملاحظات خارجی، این سفر ابتدا به ماه دسامبر و سپس ژانویه به تعویق افتاد. 

روز گذشته نیز «انور قرقاش» مشاور دیپلماتیک رئیس امارات ضمن اعلام خبر تعلیق  نشست دیپلماتیک با واشنگتن و تل‌آویو، گفت ابوظبی قصد ندارد بخشی از کارزار انتخاباتی در فلسطین اشغالی باشد. 

این مطلب برایم مفید است
466 نفر این پست را پسندیده اند