یحیی سریع گفت: «مواضع مهمی در پایگاه هوایی ملک خالد با دو پهپاد صماد ۳ هدف قرار گرفت.»او اضافه کرد این اقدام در پاسخ به ادامه محاصره و تجاوز علیه یمن بوده است.

سرتیپ «یحیی سریع» صبح جمعه هم از حمله هوایی مجدد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به خاک عربستان سعودی خبر داده بود. در آن حمله پهپادهای یمنی موفق شدند مواضع مهمی را در پایگاه هوایی «ملک خالد» و فرودگاه بین‌المللی «ابها» بمباران کنند. این حملات بامداد جمعه با استفاده از سه پهپاد از نوع «صماد-۳» و «قاصف ۲K»  صورت گرفت.

یحیی سریع همچنین  روز پنجشنبه از حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شرکت آرامکو در جده، خبر داده و گفته بود این حملات با موشک بالدار «قدس ۲»هدف قرار داد.

اوایل آذرماه گذشته، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ایستگاه توزیع فرآورده‌های نفتی در جده را با موشک قدس ۲، هدف قرار دادند برای نخستین بار از این موشک در عملیات در عمق خاک سعودی، رونمایی کردند.

وزارت انرژی عربستان سعودی در همان زمان، اصابت موشک را تأیید کرد. یک هفته پس از شلیک این موشک، شرکت آرامکو اذعان کرد که در پی ایجاد نقص فنی در یکی از پمپ‌های ایستگاه توزیع فرآورد‌ه‌های نفتی در منطقه جازان، برخی ایستگاه‌های فروش سوخت در منطقه با کمبود چند فرآورده نفتی مواجه شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند