درویش مظاهری، پدر رشید مظاهری، سنگربان استقلال به مناسبت روز پدر گفت: من از اول با حضور رشید در فوتبال مخالف بودم. حتی به دنبال او رفتم و گفتم باید درست را ادامه بدهی. در ادامه گفتم اگر خیلی به فوتبال علاقه داری، مشکلی ندارد و در حد توانم با تو همکاری میکنم. او تا دیپلم درسش را ادامه داد.

وی درباره شدت مخالفتش با فوتبال بازی کردن رشید گفت: من تنها به خاطر درس رشید با او تند صحبت کردم. در آن زمان، من علاقه‌ای به فوتبال نداشتم؛ اما او به دلیل علاقه اش به فوتبال، آن را ادامه داد. من حتی یک بار به شیراز رفتم تا او را به گچساران برگردانم، اما غلام پیروانی با من صحبت کرد و اجازه نداد مظاهری را برگردانم.

او تصریح کرد: پیروانی با من صحبت کرد و گفت که مظاهری در تست هایش خوب کار کرده است و اجازه بدهید در تست نهایی هم شرکت کند. من با ناراحتی شدیدی برگشتم. سپس با من تماس گرفتند و گفتند که او در تست هایش موفق شده است و در شیراز می‌ماند. آن جا از موفقیت رشید خوشحال شدم. او ۱۶ سال داشت و در شیراز ماند.

مظاهری درباره طرفداری‌اش از تیم های استقلال یا پرسپولیس، گفت: خودم قبلا در ورزش دو و میدانی شرکت می‌کردم و علاقه‌ای به فوتبال نداشتم. فقط زمانی که نمایندگان ایرانی با تیم‌های خارجی بازی می‌کردند، دوست داشتم تیم‌های ایرانی برنده میدان شوند.

پدر مظاهری در خصوص این که اکنون بازی های استقلال و فوتبال را پیگیری می‌کند، گفت: زمانی که استقلال بازی دارد، اطرافیان از من سوال می‌کنند. حقیقتا من فقط دعا می‌کنم که پسرم در بازی هایش پیروز شود.

وی درباره مشورت رشید با پدرش، گفت: زمانی با من مشورت می‌کرد؛ اما اکنون با برادر بزرگترش صحبت می‌کند.

مظاهری در خصوص حضورش در استادیوم برای دیدن بازی های رشید، گفت: زمانی که رشید در ذوب آهن حضور داشت، یک بار راهی اصفهان شدم و بازی او را از نزدیک دیدم. من هم چون پدر رشید هستم، برای او حرص و جوش زیادی می‌خوردم.

او در پایان گفت: رشید فرزند چهارم من است. ۸ فرزند دارم. ۴ فرزند پسر و ۴ دختر دارم. یکی از پسرهایم به نام محمدرضا، عضو تیم نفت و گاز گچساران است و قبلا در استقلال اهواز حضور داشت که آن تیم منحل شد. هر جایی که رفتم و اعلام کردم پدر رشید مظاهری هستم، کارم را به احترام رشید به نحو احسن انجام می‌دادند.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند