ملی‌پوشان جمهوری اسلامی ایران با ترکیب پوریا ساوه‌شمشکی، سیدمرتضی جعفری، بهنام کیاشمشکی، نیما بها عاطفه احمدی، مرجان کلهر، فروغ عباسی و صدف ساوه‌شمشکی و با سرمربیگری باقر کلهر عازم رقابت‌های قهرمانی جهان شدند.

پژمان مزینانی، سرپرست کمیته اسکی آلپاین در این مسابقات به عنوان سرپرست کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران حضور دارد. با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و قوانین سختگیرانه کشور میزبان، تیم ملی اسکی ایران پس از رسیدن به محل مسابقات فرصت بسیار محدودی برای تمرین و آشنایی با شرایط مسابقات دارد. رقابت‌ها از امروز ۳۰ بهمن آغاز و تا ۳ اسفند ادامه پیدا می‌کند.

آنچه در این میان خبرساز شد، غیبت سمیرا زرگری، مربی تیم ملی زنان بود. دیروز رسانه‌ها از ممنوع‌الخروجی زرگری به خاطر عدم اجازه همسرش نوشتند. روزنامه شرق در این رابطه نوشت:«ماجرای ممنوع‌الخروجی سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین بانوان نیز مثل موارد قبلی به اختلاف‌های خانوادگی برمی‌گردد.»  

طبق اعلام فدراسیون اسکی در نبود خانم زرگر، مرجان کلهر که یکی از ملی‌پوشان به حساب می‌آید قرار است مسوولیت فنی تیم را برعهده بگیرد. آنچه به گوش رسیده این است که مدیران فدراسیون اسکی تلاش خود را تا لحظه آخر برای اعزام سرمربی تیم به کار بستند اما موفق نشدند.

این برای چندمین بار است که ورزشکاران زن کشورمان به دلیل عدم اجازه همسر از حضور در رقابت‌های برون‌مرزی باز می‌مانند. نیلوفر اردلان کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان و زهرا نعمتی قهرمان تیراندازی معلولان دو نمونه بارز این مساله هستند.  

سمیرا زرگر، مربی تیم ملی اسکی زنان که از اعزام باز مانده و طبق گفته خودش هم اکنون در شمشک حضور دارد ضمن تایید تلویحی ممنوع‌الخروجی‌اش در پاسخ به سوال اعتماد در رابطه با اتفاقات رخ داده، گفت:«نمی‌خواهم مسائل شخصی و خانوادگی‌ام بازگو بشود.»

او افزود: «منتظرم ببینم بعد از مسابقات جهانی آیا همچنان سرمربی تیم ملی برای رقابت‌های المپیک باقی می‌مانم یا نه و آن وقت صحبت خواهم کرد.»  

حال باید دید واکنش مدیران ورزش کشور به چنین اتفاقی چیست. از زمانی که بحث ممنوع‌الخروجی ورزشکاران زن مطرح شد بسیاری از فعالان مدنی، مدیران سیاسی و ورزشی و افکارعمومی خواستار سر و سامان دادن به این معضل شدند. با این حال گویا هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. با این حال گفته می‌شود دادستان شهرستان محل اقامت هر فردی می‌تواند در موارد اضظراری اجازه خروج را بدون اذن همسر صادر کند که در مورد خانم زرگری این اتفاق رخ نداد.

این مطلب برایم مفید است
127 نفر این پست را پسندیده اند