به گزارش ایندیپندنت، ترامپ هفته گذشته واشنگتن را به مقصد مارالاگو، که در سال‌های گذشته به کاخ‌سفید زمستانی معروف شده بود، ترک کرد تا ظاهرا سال‌های پساریاست‌جمهوری‌اش را آنجا سپری کند؛ اما کرک بلوئین، شهردار پالم‌بیچ، به نشریه هافینگتون‌پست گفته وکیل شهرداری مشغول بررسی این نکته است که آیا ترامپ می‌تواند برای همیشه در باشگاه مارالاگو اقامت کند یا خیر؟

ترامپ درسال ۱۹۹۳، برای اداره کازینوهای خود و تامین هزینه نگاهداری از مارالاگو، که آن هنگام محل سکونت خصوصی‌اش بود، با مشکلات مالی روبه‌رو شد. در پی این مسئله، او (با شهرداری پالم بیچ) در مورد «استفاده استثنایی و ویژه» برای تبدیل مارالاگو به یک باشگاه خصوصی، به توافق رسید.

در این موافقت‌نامه آمده که مارالاگو تنها مجوز اسکان دادن به ۱۰ مهمان را دارد، مشروط بر این‌که مدت اقامت آن‌ها از یک هفته و سه بار در سال تجاوز نکند؛ اما ترامپ بارها پیش از رسیدن به مقام ریاست‌جمهوری و در طول آن، از مفاد این توافق سرپیچی کرده است. او همچنین با بنیاد ملی حفظ میراث تاریخی که نهادی خصوصی برای حفظ میراث تاریخی است، قراردادی به امضا رساند و حق استفاده از مارالاگو را برای همیشه به «هر منظور دیگری جز باشگاه خصوصی»، واگذار کرد.

از آن هنگام، همسایگان ترامپ هرازگاهی بابت رفتار غیرمتعارف او شکایت کرده‌اند. تازه‌ترین مورد شکایت در ماه دسامبر ارائه شد که در جریان آن، همسایگان مارالاگو در نامه‌ای به او و شهرداری پالم بیچ، خواستار آن شده بودند که ترامپ پیش از بروز و برای «اجتناب از موقعیتی خجالت‌آور» که در آن رئیس‌جمهور سابق از محل سکونت خود اخراج شود، از اقامت در مارالاگو خودداری کند.

گلن زایتس، یکی از ساکنان پالم بیچ به نشریه هافینگتون پست گفت: «هیچ‌گونه مورد حقوقی وجود ندارد که او (ترامپ) بتواند از این ملک هم به‌عنوان باشگاه و هم محل اقامت استفاده کند.»

پیش‌تر، ساکنان پالم‌بیچ به این‌که رئیس‌جمهور با تیم‌های امنیتی‌ خود خیابان‌های شهر را بند می‌آورد، از مقررات محلی از جمله در مورد ارتفاع چشمگیر میله پرچم تبعیت نمی‌کرد و می‌خواست مارالاگو را به خانه‌های مسکونی تقسیم کند، اعتراض داشتند.

مقام‌های شهر می‌گویند که این موارد را در جلسه ماه فوریه شهرداری مطرح خواهند کرد، اما تاکنون (در مورد این شکایت‌ها) نتیجه‌گیری نکرده‌اند.

جنجال بر سر موقعیت مارالاگو، یکی از چندین مسئله حقوقی (از اتهام تقلب گرفته تا دومین دادگاه استیضاح) است که از هنگام به پایان رسیدن دوره ریاست‌جمهوری ترامپ، گریبان او را گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند