به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) اعلام کرد که پکن مخالف سیاست ایالات متحده در سرکوب شرکت‌های چینی است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی به نهادهای نظارتی این کشور دستور داده است تا خطرات امنیتی مربوط به پهپادهای ساخت چین که در ناوگان دولت آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد را بررسی کنند و حذف آنها را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

بر اساس این گزارش، ترامپ به همه نهادهای آمریکایی دستور داده است تا خطرات امنیتی علیه ناوگان پهپادی دولت از سوی شرکت‌های چینی یا سایر کشوره از جمله روسیه، ایران و کره شمالی را مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار دهند.

ماه گذشته وزارت بازرگانی آمریکا نام شرکت SZ DJI Technology چین بزرگترین تولیدکننده پهپاد جهان را به فهرست سیاه اقتصادی دولت ایالات متحده افزوده است.

در ژانویه 2020 میلادی نیز وزارت کشور آمریکا حدود 800 فروند پهپاد چینی خود را زمین گیر کرد ولی همچنان اجازه استفاده از آنها در شرایط ضروری را می‌دهد.

در حالی که دولت ترامپ از روزهای پایانی خود برای افزایش فشارها علیه دولت پکن استفاده می کند، در آخرین اقدام خود چندین شرکت بزرگ از جمله غول فناوری چین یعنی شیائومی و شرکت ملی نفت دریایی چین را تحریم کرد.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند