محسن نریمان امروز در نشست فوق العاده شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور سفیر ایران در ارمنستان، برگزار شد، اظهار کرد: ما به علت وضعیت خاص پیش آمده تماس‌های ممتدی با سفیران کشور در آذربایجان و ارمنستان برای برقراری مناسبات اقتصادی و دیپلماتیک داشتیم.

وی افزود: ایران یک مرز بلامناقشه با این کشورها داشته و تمام پارامترهای موجود اقتصادی و ظرفیت‌های مناطق آزاد و مرز نوردوز بسترهای برقراری روابط تجاری، سیاسی و فرهنگی ایران با کشور ارمنستان را فراهم می‌کند.

نریمان یادآور شد: در مقطع فعلی ارمنستان تمایلی ندارد که از کالاهای ترکیه استفاده کند؛ در مقابل ما می‌توانیم بسیاری از این کالاها را تولید و صادر کنیم که و بسیار به نفع ارمنستان خواهد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس تصریح کرد: از گذشته نیز منطقه آزاد ارتباط مناسبی با کشورهای اوراسیا داشته و با مصوبه مجلس و اقبال ارمنستان این مسیر را تسهیل کرده است.

این مسوول اذعان داشت: در آغاز شیوع کرونا در زمینه تامین الکل اتانول و ضدعفونی کنندگان به شدت دچار مشکل بودیم و قیمت‌های این اقلام بسیار سرسام آور شده بود اما با کمک ارمنستان مقادیری از این مواد را وارد کردیم که توانست نیاز استان آذربایجانشرقی و ۶ استان دیگر را تامین کند.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند