به گزارش پایگاه هیل، موریل بوزر، شهردار واشنگتن دی.سی در نامه‌ای به چد وولف، وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا خواستار اتخاذ یک سری اقدامات مشخص از جمله تمدید دوره امنیتی ویژه پیرامون مراسم تحلیف، اعلام یک منطقه پیش از فاجعه، و افزایش هماهنگی میان آژانسهای فدرال مجری قانون به منظور تامین امنیت ساختمانهای فدرال با امید اجازه به پاسخ پلیس واشنگتن دی.سی به دیگر ملزومات این شهر شد.

در این بیانیه، شورش روز چهارشنبه در کنگره آمریکا یک "حمله تروریستی بی سابقه" خوانده شده و تدابیر شرح داده شده در نامه‌اش را "ضروری برای نشان دادن عزم جمعی در تضمین انتقال قدرت مبتنی بر قانون اساسی و پایتخت کشور در روزهای منتهی به آن" خوانده است.

بوزر در توئیتی نوشت: من قویا از وزارت امنیت داخلی آمریکا می‌خواهم رویکردش در قبال مراسم تحلیف را از چند طریق مشخص تنظیم کرده و آنها را در نامه‌ای به وولف، وزیر موقت امنیت داخلی شرح داده‌ام.

بوزر خواستار گسترش دوره امنیتی ویژه از پیش اعلام شده و تغییر آن از بازه ۱۹ تا ۲۱ ژانویه به بازه ۱۱ تا ۲۴ ژانویه شد. او همچنین از وزارت دادگستری خواست به اف.بی.آی دستور ارئه گزارشهای امنیتی روزانه از ۱۱ تا ۲۴ ژانویه را بدهد و از وزارت کشور خواست همه مجوزهای تجمع عمومی تایید شده برای آن بازه را لغو کرده و مجوز جدیدی نیز صادر نکند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند