۶ ماه تا زمان تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری فرصت باقی است و از هم‌اکنون چهره‌های مختلفی، مستقیم یا غیرمستقیم برای حضور در این دور از انتخابات اعلام آمادگی می‌کنند.

یکی از این چهره‌ها علی لاریجانی رئیس سابق ۳ دوره مجلس شورای اسلامی است. لاریجانی به واسطه رابطه خوبی که با حسن روحانی دارد، افکار عمومی او را به عنوان کاندیدای مورد حمایت جریان دولت می‌دانند.

هرچند وی مستقیما در این باره اظهار نظر نکرده، اما با این حال برخی چهره‌های سیاسی او را کاندیدای مورد حمایت احتمالی جریان دولت و حتی اصلاح‌طلب می‌دانند. از جمله علی محمد نمازی از اعضای حزب کارگزاران که گفته بود:‌ «تمایل کارگزاران به حمایت از نامزد اصلاح‌طلب است اما اگر کارگزاران مجبور شود، از لاریجانی حمایت می‌کند.»

حالا محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، در پاسخ به این سوال که آیا دولت از علی لاریجانی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ حمایت خواهد کرد، اظهار داشت:  دولت به معنای دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری دخالت نمی‌کند. الان هم زود است راجع به این موضوع صحبت کنیم و نمی‌دانیم که چه کسانی می‌آیند یا نمی‌آیند و برای پاسخ به این سوال زود است.

وی افزود: باید از خود ایشان ( علی لاریجانی) بپرسید که برای انتخابات شرکت می‌کند یا خیر؟

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند