وزارت دارایی رژیم صهیونیستی با همتای مراکشی خود پیرامون سرمایه‌گذاری و امور مالی توافقنامه همکاری امضا کرد.

طبق نوشته یسرائیل هیوم، «شیرا گرینبرگ» اقتصاددان ارشد وزارت امور دارایی رژیم صهیونیستی در جریان سفر هیئت اسرائیلی به رباط سه شنبه شب این توافقنامه را با هدف پیشبرد روابط دو طرف امضا کرد. این توافق شامل توسعه همکاری اقتصادی در زمینه‌های مختلف از جمله کاهش موانع سرمایه گذاری، همکاری و تبادل اطلاعات در زمینه سیستم‌های مدیریت مالی، منع پولشویی و تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین پیشبرد چندین منشور بین المللی برای ایجاد زیرساخت عالی توافقی برای کار در بخش خصوصی است‌.

این روزنامه اسرائیلی نوشت، در این سفر پیرامون تشکیل کارگروه اقتصادی مشترک وزارت دارایی توافق شد و توافقنامه‌هایی که قرار است در حوزه دارایی و اقتصاد دو طرف به امضا برسد نیز تعیین شدند.

در همین راستا، یسرائیل کاتس، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی گفت: طی سال‌های گذشته با مراکش ارتباط داشته‌ایم و این روابط اکنون در حال افزایش است.

وی با اشاره به توافقنامه اقتصادی مذکور، افزود، این گام مهمی برای اقتصاد اسرائیل است، پس از سال‌ها انزوا از اقتصاد پیرامونی، دولت و وزارت دارایی موانع را شکسته و راه‌های جدیدی برای اقتصاد خود هموار می‌کنند و این گامی دیگر است تا اسرائیل از اقتصاد جزیره‌ای به مرکز اقتصادی منطقه‌ای بدل شده و روابط اقتصادی و تجاری در سراسر خاورمیانه داشته باشد.

رژیم صهیونیستی به منظور تحقق این اهداف خود به سرعت در حال تقویت روابط سیاسی خود با مراکش است. در همین راستا، یسرائیل هیوم از سفر هیئتی از رباط به تل آویو در هفته جاری با هدف توسعه تمامی زمینه‌های مرتبط با روابط دوجانبه خبر داد و نوشت، این سفر پس از مکالمه تلفنی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با محمد ششم، پادشاه مراکش انجام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند