«حسین امیرعبداللهیان» امروز یکشنبه در نشست خبری در خصوص اقدامات قضایی و حقوقی برای مقابله با عاملان و آمران ترور سردار سلیمانی گفت: بر مبنای اطلاعاتی که از مسئولین قوه قضاییه به دست آمده تاکنون به ۶ کشور نیابت قضایی داده شده و دستگاه قضا با جدیت پرونده ترور سردار سلیمانی را  دنبال می‌کند.

 وی اضافه کرد: همچنین در تکمیل کامل، دقیق و مستند پرونده آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانش، تعداد متهمین اصلی آمر و عامل آمریکایی از ۴۵ به ۴۸ تن افزایش پیدا کرد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد صدور حکم قضایی و اقدامات قوی و تاثیرگذار قضایی در این مسئله باشیم.

سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: موضوع انتقام سخت در دستور کار جدی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و در زمان خود به شیوه مناسب خود انجام خواهد شد، هرچند تا پیش از این چند سیلی مردمی و سیلی مقتدرانه نظامی به گوش متجاوزین و دولت تروریست آمریکا زده شده است.

امیر عبداللهیان با تشریح برنامه‌های بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ویژگی اصلی این مراسم را مردمی بودن آن عنوان کرد و افزود: بنیاد شهید سلیمانی و خانم زینب سلیمانی به نمایندگی از خانواده شهید فعالیت‌های گسترده‌ای در این زمینه داشته اند.

وی با بیان این که ابتکارات و نوآوری‌های مردمی مرکز ثقل برنامه‌های سالگرد سردار سلیمانی است، گفت: شروع رسمی برنامه‌های سالگرد در روزهای اخیر با دیدار خانواده شهید، اعضای ستاد سالگرد و بنیاد سردار با رهبر معظم انقلاب کلید خورد. نشست امروز در واقع نواختن زنگ و شروع اجرایی برنامه‌ها در سراسر کشور و همچنین برنامه‌های متنوعی است که دوستداران سردار در منطقه و در نقاط مختلف جهان برنامه‌ریزی کرده‌اند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: برنامه‌های سالگرد حداقل در یک بازه زمانی ۱۰ روزه است و این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که تا روز بیست و هفتم دی‌ماه همزمان با نقطه عطف در خطبه تاریخی رهبر معظم انقلاب در تجلیل و نامیدن سردار سلیمانی و نیروی قدس به عنوان سربازان بدون مزر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اقشار مختلف مردم از طیف‌های مختلف کارگر و کارمند و دانشگاهی و فرهنگی گرفته تا هنرمندان ورزشکاران و همه دوستداران سردار سلیمانی در بُعد مردمی این برنامه ها را اجرا می‌کنند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه عمده برنامه ها به دلیل شرایط کرونایی به شکل مجازی برگزار می‌شود، ‌گفت: برخی برنامه‌ها به صورت میدانی در شهرها، روستاها، مراکز استان‌ها و همچنین در کشورهای منطقه به خصوص در محور مقاومت برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به فراخوان‌های مقاله، کتاب، مسابقات فرهنگی و هنری در این زمینه گفت: شاید بارزترین فراخوان «مرد میدان» است که در آدرس سایت سلیمانی دات. آی. آر در دسترس است. علاوه براین ده‌ها نماهنگ، سرود، کلیپ و مستند و برگزاری متنوع مسابقات‌ فرهنگی و هنری در سطح داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین برگزاری تئاترهایی به صورت آنلاین تحت عنوان سرباز و یا سرباز مقاومت و یا روایت سرباز در سطح ملی برگزار خواهد شد.

سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سردارسلیمانی با تشریح طرح سازمان بسیج برای مقابله با کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: این طرح در چند سطح اجرا شد. سطح اول همکاری مشترک نیروهای بسیج و نیروهای مدافع سلامت در بحث مبارزه با کرونا که در آستانه سالگرد سردار سلیمانی کلید خود.

 به گفته امیر عبداللهیان از ابتکاراتی که تحت عنوان کمک‌های ‌مومنانه در فضای مجازی انجام شده، تا امروز ۲ هزار نفر زندانیان قتل غیرعمد که توانایی پرداخت دیه را نداشتند با این کمک‌ها آزاد شدند و طی روزهای آینده مرحله دوم و سوم این کمک‌ها انجام خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح رادیو مقاومت از سوی سازمان صدا و سیما از همه رسانه ها به خاطر انعکاس مکتب سردار سلیمانی قدردانی کرد.

سخنگوی ستاد مردمی بزرگداشت سردار سلیمانی گفت: دوازدهم دی ماه همایش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران با حضور  شخصیت‌های داخلی و میهمانان خارجی برگزار می شود اما به دلیل محدودیتهای کرونایی این برنامه به طور زنده پوشش داده خواهد شد و میهمانان به صورت محدود در سطح شخصیت‌های داخلی و خارجی در مراسم حضور خواهند داشت.

امیر عبداللهیان با بیان اینکه در شهر کرمان و در استان کرمان برنامه‌های متنوعی به مدت ۱۰ روز تدارک دیده شده است، گفت: امکان زیارت آنلاین مزار شریف سردار سلیمانی بر روی سایت «سلیمانی دات. آی. آر» وجود دارد و دوستداران سردار سلیمانی از بعد از ظهر یکشنبه ۷ دی ماه می‌توانند به صورت ‌آنلاین مزار این شهید را زیارت کنند.

وی با اشاره به فراخوان مرد میدان در شبکه های اجتماعی گفت: دوستداران سردار سلیمانی می توانند هم از طریق فضای مجازی و هم از طریق تلفن گویا دلنوشته‌های خود را منعکس کنند.

سخنگوی ستاد مردمی بزرگداشت سردار سلیمانی افزود: در حوزه مستندات صدها مستند تولید شده که از جمله مستنداتی که نقش ویژه سردار سلیمانی و اقدامات خارق‌العاده سردار سلیمانی را دوست داران این شهید عزیز می‌توانند به آن بپردازند. علاوه بر این مستندهای «آمرلی» «۳۶۰ درجه» و مستند دیگری در خصوص شخصیت ابومهدی المهندس و ده‌ها مستند دیگر در این زمینه تولید شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقداماتی که برای ثبت و مستند سازی زندگی سردار سلیمانی انجام شده، گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایف بنیاد سردار سلیمانی این است که در موضوع مکتب سلیمانی و جلوگیری از تحریف اندیشه‌های سردار سلیمانی عمل کند. در این رابطه با حساسیت زیاد نخستین زندگی‌نامه خودنوشت سردارسلیمانی همزمان با سالگرد شهادت ایشان تحت عنوان «از چیزی نمی ترسیدم» منتشر می شود.

وی ادامه داد: سردار خاطرات خود را با دست خط خود از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ نوشته است. این کتاب به ۷ زبان زنده دنیا در حال ترجمه است. نسخه فارسی آن هم به صورت تحریر شده و هم عیناً در خط کامل خاطرات نوشته شده سردار سلیمانی عزیز در بخش دوم کتاب به عنوان مستند منتشر شده است که یکی از اسناد ارزشمند برای آشنایی با زندگی سردار است که این هم به زبان‌های انگلیسی، اسپانیولی، اردو، فرانسوی در دست انتشار است.

سخنگوی ستاد مردمی گرامیداشت سردارسلیمانی اضافه کرد: کتاب دیگری که ویژگی خاصی دارد منظومه‌ای تحت عنوان سربازنامه اثر افشین علا است که این مجموعه حدود ۲۰۰ صفحه‌ای هم منتشر خواهد شد.

امیر عبداللهیان در خصوص اجرای برنامه های بزرگداشت سردار سلیمانی در سطح بین المللی گفت: در این زمینه از روزهای گذشته برنامه‌هایی در کشورهای  لبنان، سوریه، عراق، یمن و فلسطین کلید خورده و اوج آن را در سالگرد خواهیم دید. ضمن اینکه در عراق ویژه برنامه‌های خاصی برای تجلیل از شهید سلیمانی عزیز و همراهان سردار سلیمانی در نظر گرفته شده است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان حسین جعفری نیا، شهرود مظفری نیا، هادی طارمی، وحید زمانیان و همچنین ابومهدی المهندس اظهار کرد: در سطح بین‌المللی جایزه بین‌المللی تحت عنوان جایزه ایثار شهید سلیمانی اختصاص داده شده که در جریان سالگرد با یک برنامه ویژه‌ای در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای این جایزه اهدا خواهد شد. این جایزه به کسانی تعلق می گیرد که  در سطح کشورهای مقاومت یعنی یمن، ایران، عراق، افغانستان، لبنان و ونزوئلا باشند.

 به گفته سخنگوی ستاد مردمی بزرگداشت سردار سلیمانی برای این مرحله شخصیت‌ها باید در طراز مقاومت باشند و این جایزه بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی طراحی شده که جزئیات آن در زمان خود اعلام خواهد شد.

امیر عبداللهیان ادامه داد: متاسفانه در عرصه مجازی دشمنان انقلاب اسلامی و دشمنان سردار سلیمانی هم برای اسم سردار سلیمانی و هم تصویر ایشان محدودیت‌هایی گذاشتند و تلاش می‌کنند در فضای مجازی تلاش‌های مبتکرانه مردم را تحت تاثیر قرار دهند و محدودیت‌هایی ایجاد کنند اما با این حال اقدامات گسترده در فضای مجازی ادامه خواهد یافت.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند