سرتیپ دوم پاسدار احمد اخوان با اشاره به اقدامات این معاونت در مبارزه با ویروس کرونا اظهارکرد: نیروی زمینی سپاه برای مقابله با کرونا اقدام به برپایی ۷ بیمارستان صحرایی در شهرهای تهران، قم، کاشان، گرگان، بابل، مهاباد و دیوان دره با ظرفیت ۱۰۵۶ تخت بستری و ۴۵ تخت آی سی یو کرده است.

معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه افزود: برپایی بزرگترین و مجهزترین بیمارستان سیار کشور در استان تهران با بیش از ۵۰۰ تخت بستری و ۳۰ تخت آی سی یو از دیگر اقدامات بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بوده است.

اخوان با تاکید بر اهمیت نقش مدیریت زیستی برای مقابله با ویروس کرونا عنوان داشت: همه بیمارستان‌های ثابت نیروی زمینی سپاه به منظور خدمت‌رسانی در زمینه دفاع زیستی وارد عمل شدند و قریب به یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی و ۲۶۱ تخت آی سی یو در این زمینه بسیج شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز مقابله با بیماری‌های حاد تنفسی عنوان کرد: بیش از ۷ هزار نفر در بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه برای مداوا بستری شدند.

به گفته سردار اخوان راه‌اندازی ۱۱ مرکز مراقبتی با ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ تخت و ارتقای سطح، به‌کارگیری ۲۲۸ آمبولانس تاکتیکی برای مقابله با کرونا، استفاده از تست pcr برای تشخیص بیماران و اعزام سامانه‌های اکسیژن‌ساز به مناطق مورد نیاز جهت کنترل بیماری کرونا از دیگر اقدامات نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بود.

معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه تاکید کرد: از دستگاه سی تی اسکن سیار نیروی زمینی سپاه نیز در بیمارستان‌های شهدای یافت آباد تهران و حضرت امام رضا (ع) کرمانشاه استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با تمام توان اعم از کادر درمان و تجهیزات بهداشتی و درمانی در خدمت مردم عزیز هستیم و لحظه‌ای از ارائه خدمات دریغ نمی‌ورزیم و سپاه همواره افتخارش این بوده که از دل مردم برخاسته و خدمت به مردم را افتخار می‌داند.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند