ساعاتی بعد از انتظار خبرها درباره رایزنی رئیس‌جمهور آمریکا با مشاورانش درباره احتمال برقراری حکومت نظامی در این کشور، دونالد ترامپ به این خبر واکنش نشان داد.

در حالی که برخی نزدیکان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به او برقراری حکومت نظامی جهت تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را پیشنهاد داده‌اند، رسانه‌های آمریکایی بایمداد امروز یکشنبه گزارش دادند که او در حال بررسی این گزینه است.

شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».

انتشار این خبر واکنش دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را در پی داشت و به فاصله چند ساعت بعد از انتشار این خبر در پیامی توییتری این خبر را تکذیب کرد.

ترامپ در پیامی توییتری این خبر را جعلی خواند و رسانه‌های عامل انتشار این خبر را متهم کرد که عامدانه و از روی اطلاع اقدام به انتشار گزارش‌های نادرست کرده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر نوشت: «حکومت نظامی=خبر جعلی. این یکی دیگر از انتشار آگاهانه گزارش‌های نادرست است».

واکنش سریع ترامپ به گمانه‌زنی درباره رایزنی او با مشاورانش درباره برقراری حکومت نظامی در شرایطی صورت گرفته که پیشتر «مایک فلین» اولین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت او پیشنهاد داده بود که رئیس‌جمهور آمریکا ی‌تواند برای برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، حکومت نظامی برقرار کند.

رئیس‌جمهور آمریکا به رغم تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج) و اذعان قانونگذاران ارشد کنگره از قبیل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای این کشور، همچنان اصرار دارد که او در انتخابات پیروز شده و دموکرات‌ها دست به تقلب گسترده و سرقت انتخابات زده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
46 نفر این پست را پسندیده اند