سردار غلامرضا جلالی با اشاره به نقش اساسی سردار زارعی در شناخت تخصصی جنگال و زیرساختهای الکترونیکی در جنگ گفت: اقدامات شایان توجه این مرحوم چه در ابتدا و چه در انتهای جنگ، بخشی بزرگ از ارتباطات در جنگ هشت ساله را سامان بخشی کرد و در پیروزی رزمندگان اسلام نقش پررنگی ایفا کرد.

وی با بیان اینکه سردار زارعی غیر از افتخار جانبازی، دو سند افتخار مهم نیز در کارنامه خود جای داده‌اند، گفت: برخورد قاطع با فرد رشوه دهنده در مجلس و گریه‌های از سر عشق و تعصب نسبت به کشور در جریان تصویب برجام از جمله شواهدی براین مدعاست که پاسداری به لباس نیست بلکه به تفکر، عقیده و باور است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه گریه‌های دکتر زارعی از نبود صداقت در برخی افراد بود، تصریح کرد: شاید راز و رمز گریه‌های وی از آینده برجام بود که با بصیرت سیاسی و روشن می‌دید که چه اتفاقاتی در آینده روی خواهد داد.

جلالی با بیان اینکه گریه آن مرحوم از اعتمادی بود که برخی به امضای دشمنان داشتند تصریح کرد: گریه ایشان ناشی از ولایت پذیری ایشان بود که معنای حرف رهبری را که فرمودند به غربی‌ها اعتماد ندارم را درک کردند. بنابراین این گریه را می‌توان به عنوان سنبل غیرت ملی و عزت در ادبیات سیاسی کشور بازشناسی کرد.

وی با بیان اینکه با مرحوم زارعی با وجود تمام پست و مقام‌هایی که برعهده داشت ولی همچنان یک پاسدار سال 58 باقی مانده بود و همه ویژگی‌های یک پاسدار نمونه را دارا بود و حفظ کرده بود. مجاهدت، صداقت و اخلاص او مثال زدنی بود.

جلالی با بیان اینکه سردار زارعی، با ایجاد بسیج اساتید، توانست تشکلی منسجم از اساتید انقلابی را سازماندهی کند تا این توان برای کمک به دولتها برای تولید طرح، ایده و پیشنهاد یک بازوی کارآمد باشد تصریح کرد: مرحوم سردار دکتر زارعی به بسیج اساتید هویت دادند و این تشکل در دوران و بزنگاه‌های تاریخی حیات انقلاب اسلامی بسیار موثر بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به شکست راهبرد فشار حداکثری نظام سلطه با استفاده از راهبرد مقاومت فعال که رهبری در دستور کار قرار دادند، تصریح کرد: دنیا از مقاومت ایران اسلامی در شگفت است و شکست دشمن در عرصه‌های مختلف نشان از این است که مقاومت فعال ما جواب داده است و راهبرد قوی شدن توانسته است ما را در سخت ترین تحریم حتی در زمینه دارو و درمان با وجود شرایط حاد بحران کرونا به جایی برساند که در بسیار از موارد مانند کیت تشخیصی و واکسن به برکت خون شهید فخری زاده همگام با دنیا به پیش برویم.

وی با بیان اینکه درماندگی آمریکا، یعنی دیگر تیری در ترکش او نمانده است که علیه ما به کار نگرفته باشد، تصریح کرد: نشانه‎های پیروزی در حال هویدا شدن است و این حاصل مقاومت جانانه ملت ایران است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه پاسخ ایران اسلامی به تهدیدات، جدی خواهد بود، تصریح کرد: عدم‌پاسخ به دشمنان آنها را دچار اشتباه محاسباتی می‌کند. رویکرد قوی شدن یعنی مقاوم شدن در برابر تهدیدات و توانمند شدن در پاسخ دادن به تهدیدات. البته این پاسخ الزاما نظامی و امنیتی نیست بلکه می تواند عرصه‌های گسترده‌ای مقل مباحث قانونی را شامل شود.

وی با بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس و طرح راهبردی برای لغو تحریم در واقع پاسخ قاطع ملت ایران به اقدامات تهدیدآمیز دشمن است، تصریح کرد: نیازمند تغییر پارادایم در مساله هسته‌ای هستیم. ما تمام تعهدات در برجام را انجام دادیم در حالیکه یکی از پیشنهادات سردار زارعی در زمان تصویب برجام این بود که حداقل گام به گام جلو برویم که متاسفانه گوش شنوایی نبود. در حالیکه که اگر این توصیه آن مرحوم را گوش می‌دادیم شاید شرایط به گونه دیگری رقم می‌خورد.

جلالی با بیان اینکه پاسخ ما به اقدام دشمنان مانند طرح راهبردی مجلس باید با یک صدای واحد و قوت ارائه شود، تصریح کرد: این یک تصمیم و اراده ملی است و این سبب می شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا را حفظ کنیم. خون شهید فخری زاده و راه و رسم مرحوم سردار دکتر زارعی روحیه‌ای به ملت و مجلس ما داد که با صلابت در راه ارتقای بازدارندگی کشور عزیزانمان گام برداریم.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند