رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: با سرعت عمل پلیس تهران 3 عامل آدم‌ربایی مرد 30 ساله شناسایی و در‌ کمتر از 10 ساعت دستگیر شدند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در تشریح خبر فوق اظهار داشت: صبح روز شنبه بیست و دوم آذرماه مرد میانسالی به کلانتری 123 نیاوران مراجعه کرد و ماموران کلانتری را در جریان وقوع آدم ربایی در محدوده میدان تجریش قرار داد.

وی بیان داشت: شاکی به پلیس اعلام کرد که مردی جوان با وی تماس گرفته و گفته است که پسرش را گروگان گرفته و برای رهایی اش 20 میلیارد ریال وجه نقد درخواست کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه تیم عملیات کلانتری نیاوران مسوولیت پرونده را بر عهده گرفتند، عنوان کرد: با رصدهای اطلاعاتی چند ساعته هویت اولین متهم پرونده که جوانی 33 ساله بود شناسایی و متعاقب آن با اجرای طرح مهار، مخفیگاه متهم در محدوده اقدسیه شناسایی شد و ماموران کلانتری موفق شدند با هماهنگی های قضائی فردگروگانگیر رادستگیر کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در بازجوئی های پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت که با دو همدستش چند روز پیش این نقشه را کشیده است و هنگامی که سوژه از منزل خارج و به سمت محل کارش در حال حرکت بود‌ وی‌ را‌‌ تعقیب و در یک نقطه خلوت به زور سوار خودرو‌ کرده ‌و بعد با خانواده اش تماس گرفته و 20 میلیارد ریال وجه نقد برای آزادی پسرشان در خواست کرده اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو همدست متهم نیز شناسایی و ماموران کلانتری مخفیگاه متهمان را در محاصره خود قرار دادند.

سرهنگ موقوفه ای با اشاره به اینکه متهمان زمانی که خود را در دایره محاصره پلیس دیدند، گروگان خود را آزاد کردند، افزود: بدین ترتیب ماموران کلانتری نیاوران موفق شدند کمتر از 10 ساعت پس از آدم ربایی، دو متهم دیگر این پرونده را دستگیر و مرد گروگان گرفته شده را به آغوش خانواده اش بازگرداندند.

این مطلب برایم مفید است
302 نفر این پست را پسندیده اند