به گزارش روزنامه یو.اس.ای تودی، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا گفت: این بار ما بر آنها برتری پیدا می کنیم. ما نظارت داریم. ما قرار است انتخاباتمان را ایمن سازیم. ما قرار است صندوقهای رای را ایمن سازیم. بنا براین یک برگه رای غیابی بگیرید و امروز رای بدهید و رای بدهید.

مایک پنس درصحبتهایش آنقدر جلو نرفت که همچون دونالد ترامپ به غلط ادعا کند که در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده است.

اما او با این حال ادعا کرد که برنده انتخابات هنوز تعیین نشده است.

پنس در تجمعی که برای حمایت از نامزدهای جمهوریخواه رقابت دور دوم کرسی های سنا برگزار شده بود گفت: همانطور که رقابت انتخاباتی ما ادامه می یابد، اینجا در جورجیا و در دادگاه های سراسر کشور من قولی به شما می دهم. ما قرار است به مبارزه تا زمانی که هررای قانونی شمارش شود ادامه دهیم. ما قرار است به مبارزه تا زمانی که هر رای غیرقانونی بیرون انداخته شود ادامه دهیم.

مایک پنس تاکید کرد، رای دهندگان جورجیا باید در دور دوم انتخابات در پنج ژانویه به دیوید پردو و کلی لافلر، سناتورهای جمهوریخواه رای بدهند زیرا یک مجلس سنایی که تحت کنترل جمهوریخواهان باشد "می تواند آخرین خط دفاعی حزب در برابر یک مجلس نمایندگان و یک کاخ سفید تحت کنترل دموکراتها باشد.

این در حالی است که حملات ترامپ به آرای غیابی در گذشته می تواند کار جمهوریخواهان برای کسب این کرسی ها را سخت‌تر کند. مایک پنس که رای دهندگان را تشویق به رای دادن غیابی کرد همچنین حملات ترامپ را به صورت خفیف تکرار کرده و گفت: "می دانم همه ما تردیدهایمان را نسبت به انتخابات قبلی داریم." او ادعا کرد که این اتفاق دیگر نخواهد افتاد زیرا این بار جمهوریخواهان نظارت دارند و با گفتن این حرف تلویحا ازفریبکاری صحبت کرد.

پنس گفت: در مبارزه بمانید. در مبارزه برای تمامیت انتخابات ما باقی بمانید.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند