به گزارش رویترز، نتایج بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین بیانگر پیروزی دوباره «جو بایدن» نامزد دموکرات‌های آمریکا، در این ایالت است.

به نوشته این خبرگزاری، بازشماری آرای دو شهر بزرگ این ایالت نشان دهنده پیروزی بایدن با اختلاف بیش از ۲۰ هزار رأی از «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواهش، است.

امروز (یک‌شنبه) و چند روز پس از شهرستان «میلواکی» شهرستان «دین» در ایالت ویسکانسین، نیز از پایان بازشماری آرا خبر داد.

گفتنی است ماه گذشته بایدن با کسب ۳۰۶ رای الکترال موفق به پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شده است و بسیاری از رهبران جهان این پیروزی را به وی تبریک گفته‌اند.

اما ترامپ به طور مکرر اداعا‌هایی درباره تقلب انتخاباتی مطرح می‌کند و کمپین حقوقی رسیدگی به این مسئله را به راه انداخته است.

به طور مثال ترامپ به تازگی وزارت دادگستری و کارمندان اف‌بی‌آی (پلیس فدرال) را به کلاهبرداری در انتخابات سال جاری کشورش متهم کرد.

همچنین رئیس جمهور آمریکا، به تازگی در پیامی توییتری مدعی اضافه‌شدن هزاران رأی به آرای انتخاباتی بایدن شد و نوشت: «خبر مهم: ناظر صندوق رأی ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد حافظه یو‌اس‌بی این ایالت هزاران رأی به بایدن اضافه کرده است. به گفته او یک یواس‌بی گم شده و هر بار به بایدن ۵۰ هزار رأی اضافه شده است.»

ترامپ همچنین پیامی درباره آنکه طرفدارانش انتخابات را بایکوت کردند را بازنشر کرد و در واکنش به آن نوشت: «نه! انتخابات ۲۰۲۰ کلاهبرداری محض بود. ما با اختلاف بسیار پیروز هستیم و وقوع این تقلب را به اثبات خواهیم رساند.»

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند