به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه سوریه از دولت و طرف‌های ذی‌ربط در لبنان خواست تا از پناهجویان سوری در این کشور حفاظت و حمایت کنند و مانع هرگونه سوء استفاده از حادثه شهرک «بشری» لبنان شوند که پناهجویان سوری در آن اقامت دارند.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد، دمشق با اهتمامی ویژه حادثه تأسف بار در شهرک «بشری» لبنان که یکی از شهروندان این کشور جان خود را در آن از دست داد، دنبال می‌کند.

این وزارتخانه در بیانیه خود ضمن عرض تسلیت به خانواده این شهروند لبنانی، از دادگستری لبنان خواست تا با شفافیت کامل برای کشف تمام ابهامات این حادثه اقدامات لازم را انجام داده و نقش خود را جهت ممانعت از اقدامات تحریک آمیز، نژادپرستی و سوء استفاده از این حادثه را ایفا کند. 

در همین راستا، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد، دمشق صداهایی که در لبنان علیه سوء استفاده سیاسی از این حادثه بلند شده است را ارج می‌نهد.

منبع مذکور از دولت و طرف‌های ذی‌ربط لبنانی خواست تا مانع هرگونه سوء استفاده از این حادثه علیه پناهجویان سوری شوند و وظایف خود را در قبال حفاظت از شهروندان سوری مقیم لبنان انجام دهند.

این منبع همچنین اعلام کرد که دولت از تمامی شهروندان سوری که تحت شرایط ظالمانه و ناعادلانه جنگ مجبور به ترک کشور شدند، برای بازگشت به سرزمین خود و زندگی در عزت و امنیت دعوت به عمل آورده و تمامی امکانات را برای این بازگشت آنها فراهم می‌کند و دولت تمام تلاش خود را برای تضمین فراهم کردن نیازهای زندگی آنها انجام خواهد داد.

پیشتر شهرک «بشری» لبنان پس از کشته شدن یک شهروند لبنانی توسط یک شهروند سوری پس از اختلافات شخصی بین دو طرف، شاهد اقدامات متجاوزانه و خصمانه علیه سوری‌ها بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند