دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» این رویداد را اعلام کرد.

بنابراعلام دبیرخانه، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» به شرح ذیل است:

 نامزدهای بخش  سینمایی

الف) بهترین فیلم سینمایی

۱- ۲۳ نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)

۲- آبادان یازده ۶۰ - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)

۳- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)

۴- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

۵- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی­کیا، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

ب) بهترین کارگردانی

۱- خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی­کیا، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

۲- ۲۳ نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)

۳- آبادان یازده ۶۰ - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)

۴- شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)

۵- لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

ب) بهترین فیلمنامه

۱- ۲۳ نفر - (نویسنده و کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)

۲- شبی که ماه کامل شد - (نویسنده و کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)

۳- OMAR AND US (عُمَر و ما) – (نویسنده و کارگردان MARYNA ER GORBACH، MEHMET BAHADIR ER)

۴- Palms Blood(دستان خونین) - (کارگردان Najdat Ismail Anzour، تهیه کنندهNoational Film Organization)

۵- منطقه پرواز ممنوع - (نویسنده و کارگردان امیرداسارگر، تهیه کننده حبیب بامروت نژاد)

v نامزدهای بخش  تله فیلم

الف) بهترین تله فیلم

۱- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)

۲- ریشه­ ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)

۳- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)

۴-  تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)

۵- آوازهای باد – (کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)

ب) بهترین کارگردانی تله فیلم:

۱- اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور،  تهیه کننده جواد نوری)

۲- مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)

۳- تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)

۴- فرمانده – (علی عطشانی، تهیه کننده سیدمحسن طباطبایی­پور)

۵- ریشه ­ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)

ج) بهترین فیلمنامه تله فیلم:

۱- مدیترانه – (نویسنده صابر ا... دادین، کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)

۲- اینجا خانه من است – (نویسنده و کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)

۳- آوازهای باد – (نویسنده و کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)

۴- تو میمانی – (نویسنده مصطفی زندی، کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)

۵- ریشه ­ها – (نویسنده و کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)

v نامزدهای بخش مستند کوتاه

الف) بهترین مستند کوتاه

۱- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)

۲- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان،  تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)

۳- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)

ب) بهترین کارگردانی مستند کوتاه

۱- کراس - (کارگردان احمد رحمانیان،  تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)

۲- و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)

۳- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- (تهیه کننده و کارگردان Georgi Kozhuharov و  Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا))

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه

۱- سنگربان -  (کارگردان ایوب مروانی،  تهیه کننده شبکه خوزستان)

۲- سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)

۳- -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- - (تهیه کننده و کارگردان و نویسنده

 Georgi Kozhuharov و  Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا)

v کاندیدهای مستند بلند بخش اصلی

الف) بهترین مستند بلند

۱- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)

۲- موصل بعد از جنگ - (کارگردان مهیار زاهد،  تهیه کننده مهدی مطهر)

۳- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی­ پور،  تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)

۴- نت­های مسی یک رویا -  (کارگردان رضا فرهمند،  تهیه کننده مرتضی شعبانی)

۵- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)

ب) بهترین کارگردانی مستند بلند

۱- نت­ های مسی یک رویا -  (کارگردان رضا فرهمند،  تهیه کننده مرتضی شعبانی)

۲- فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی­پور،  تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)

۳- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)

۴- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند

۱- GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)

۲- آتش در گلستان - (تهیه کننده و کارگردان حجت ا... اسحاقی اطربی)

۳- مهدی عراق را بکش - (تهیه کننده و کارگردان عبدالرضا نعمت­الهی)

۴- عابدان کهنز - (کارگردان مجید رستگار، تهیه کننده امیر مهریزدان )

۵- خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)

v نامزدهای  کوتاه داستانی

الف)بهترین فیلم کوتاه داستانی:

۱- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)

۲- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۳- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۴- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)

۵- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)

ب) بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی:

۱- ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)

۲- مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۳- از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۴- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)

۵- Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)

ج) بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی:

۱- مثلا فیصل – (نویسنده حمید امینی، کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۲- از طرف لیلا – (نویسنده و کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)

۳- ئاکام – (نویسنده فرهاد تقی­زاده، کارگردان حسین میرزا محمدی، تهیه کننده نوید میخک و انجمن سینمای جوانان ایران)

۴- On the border (در مرز)– (کارگردان آبیلکاسیموف، تهیه کننده)

۵- Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)

v نامزدهای نماهنگ

الف) بهترین نماهنگ

۱- پرواز خاموش - (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)

۲- فتح غریب - (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)

۳- شب بارانی- (کارگردان امیر شاملو، تهیه کننده یاسر صانعی)

۴- خونه ملت - (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)

۵- Compassion (دلسوزی)– (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)

ب) بهترین کارگردانی نماهنگ:

۱- خونه ملت و بزک – (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)

۲- پرواز خاموش – (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)

۳- فتح غریب – (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)

۴- کنار هم باشیم – (کارگردان محمدرضا ملا عباسی، تهیه کننده صادق روشن)

۵- Compassion(دلسوزی) - (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)

v نامزدهای پویانمایی

بهترین فیلم پویا نمایی کوتاه:

۱- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت ویژه غیرمعمول آقای جی )– ( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano- برونو کاتانو)

۲- BLEUET (آفتابگردان)- (کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)

۳- این سو آن سو- (کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)

۴- کاش- (تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی)

۵- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد میشوند - (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)

                                                   

ج) بهترین فیلمنامه پویانمایی:

۱- این سو آن سو - (نویسنده و کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)

۲- کاش- (نویسنده، تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی )

۳- وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد می شوند – (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)

۴- BLEUET(آفتابگردان)-(کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)

۵- The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت عجیب و غریب آقای جی )-( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano)

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند