امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ۴۷ واحدی مسکن سازمانی مهر ولایت و مجموعه فرهنگی رفاهی شهید سلامت‌بخش در جمع خبرنگاران با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا بر ارتقای سطح معیشت و کرامت انسانی کارکنان، گفت: در حوزه معیشتی و امتثال اوامر فرماندهی معظم کل قوا، ۲۸ طرح «لبیک» برای جامعه هدف را تعریف کردیم که هرکدام یک جامعه هدف خاص دارد.

وی افزود: به‌عنوان مثال، در زمینه‌های مسکن سازمانی، مسکن شخصی، کمک به ازدواج کارکنان و کمک به بهبود بیماران تلاش می‌کنیم و در ابعاد مختلف معیشت کارکنان گام برداشته‌ایم تا یک نیروی زمینی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: اکنون ما در بحث مسکن شخصی و سازمانی وارد عمل شده‌ایم و برای ساخت و تحویل ۲۳ هزار واحد مسکونی سازمانی برنامه‌ریزی کرده و در حال احداث آن‌ها هستیم.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: در رابطه با مسکن شخصی هم تقریباً گامی بلندتر از قبل برداشته ایم و یک برنامه طولانی‌مدت را با حمایت بنیاد تعاون آجا پایه‌گذاری کردیم؛ در همین رابطه ۱۶ تعاونی موفق را ایجاد کرده‌ایم که مسئولیت ساخت منازل شخصی را بر عهده دارند.

وی در ادامه در خصوص ارتقای توان رزمی نیروی زمینی، گفت: مطابق بازدیدهایی که قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص)، ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی از ما دارند، تلاش کردیم تا توان نیروها را تا حد قابل قبولی ارتقا دهیم؛ به گونه‌ای که امروز ما هم در مرزهای غرب کشور، هم در مرزهای شرق و جنوب شرق کشور حضور داریم و با توجه به مشکلاتی که میان کشورهای آذربایجان و ارمنستان به‌وجود آمده است، اخیراً در مرزهای شمال غرب کشور نیز مستقر شدیم که این نشان‌دهنده توان و آمادگی رزمی نیروی زمینی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز نیروی زمینی آماده اجرای مأموریت‌های مختلف است و سطح آمادگی کارکنان خود را به گونه‌ای ارتقا داده که در هر لحظه توان اجرای عملیات در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف را دارند.

امیر حیدری در خصوص آخرین وضعیت یگان‌های مختلف نزاجا، بیان کرد: امروز نیروی زمینی در حوزه پهپاد وضعیت مطلوبی دارد و می‌تواند پاسخگوی تهدیدات باشد و اعلام می‌کنیم که نیروی زمینی در بالاترین وضعیت آمادگی رزمی قرار دارد که می‌تواند طومار هر متجاوز نابخردی را به سرعت درهم بپیچد.

وی با بیان اینکه ما باید در مرزها حضور داشته باشیم، گفت: حضور در مرز یعنی تولید امنیت و بالا بردن روحیه و آرامش خاطر مردم، چراکه خط قرمز ما امنیت کشور و مردم است.

این مطلب برایم مفید است
46 نفر این پست را پسندیده اند