«مرتضی معتمد» گفت: این اقدام در پی دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید و تامین گوجه فرنگی مورد نیاز استان تهران،  از استان های جنوبی کشور توسط این سازمان، انجام شد.

معاون بازرگانی تعاون روستایی اظهارداشت: بنابر این دستور گوجه فرنگی از استان بوشهر با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزارتومان سر مزرعه خریداری شد که در قالب هشت کامیون وارد تهران شده است.

وی تصریح کرد: امروز بخشی از این بار در سه میدان میوه و تره بار شهرداری تهران به طور مستقیم و بدون دریافت هیچ سودی با نرخ ۱۱ هزارتومان عرضه شد.

به گفته معاون بازرگانی تعاون روستایی، این گوجه فرنگی با کیفیتی است که اکنون در تهران با نرخ ۲۵ هزارتومان بفروش می رسد.

معتمد افزود: از روز شنبه و یکشنبه تعداد میادین عرضه مستقیم گوجه فرنگی با این قیمت به هشت مورد می رسد.

معاون بازرگانی تعاون روستایی گفت: این گوجه فرنگی با قیمت ۱۰ هزارتومان سر مزرعه خریداری و با احتساب ۱۰۰۰ تومان کرایه حمل و نقل و دستمزد کارگر به دست مصرف کنندگان می رسد.

به گفته معتمد، ۶۰۰ تن گوجه فرنگی در استان بوشهر تولید می شود که اکنون روزانه ۱۰۰ تن آن به بازار تهران عرضه خواهد شد.

معتمد بر این باورست با افزایش عرضه گوجه فرنگی از استان های جنوبی کشور قیمت این محصول تا ۱۰ روز آینده در تهران و سایر استان های کشور کاهش یابد.

معاون بازرگانی تعاون روستایی ادامه داد: با عرضه گوجه فرنگی از هرمزگان و جیرفت در اوایل بهمن‌ماه نرخ گوجه فرنگی به حد تعادل خود می رسد.

معتمد گفت: ایران جز معدود کشورهایی است که به دلیل چهار فصل بودن در ۱۱ ماه سال به غیر از آبان‌ماه «گوجه فرنگی تازه‌خوری» بوته رس دارد.

وی افزود: طی سال‌های اخیر وزارت جهاد کشاورزی در پی اجرای «طرح استمرار» اقدام به تولید گوجه فرنگی تازه خوری در استان های جنوبی کشور کرده است.

معاون بازرگانی تعاون روستایی خاطر نشان کرد: مردم نگرانی نداشته باشند بزودی قیمت گوجه فرنگی متعادل می شود.

به گزارش ایرنا، در هفته‌های اخیر قیمت گوجه افزایش یافته و حتی به هر کیلوگرم ۲۰ هزار تومان نیز رسیده است. پایان فصل کشت در نواحی مرکزی و شمالی کشور و طول کشیدن عرضه محموله‌های گوجه تازه تولید شده در استان‌های جنوبی به عنوان مهم‌ترین عوامل افزایش نرخ گوجه اعلام شده اند.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند