جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری نوامبردر جریان یک کارزار انتخاباتی در کارولینای شمالی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و رقیب جمهوری‌خواهش به خاطر مطرح کردن این ادعا که اوضاع پاندمی کرونا در آمریکا رو به بهبود است و آمریکا بدترین اوضاع کووید ۱۹ را پشت سر گذاشته، انتقاد کرد.

این در حالی است که اکثر ایالت‌ها در آمریکا شاهد افزایش نرخ ابتلا به کووید ۱۹ هستند.

بایدن گفت: ترامپ در یکی از کارزارهای انتخاباتی‌اش گفت که ما اوضاع کووید ۱۹ را بهبود بخشیده‌ایم. اوضاع کرونا را بهبود بخشیده‌اید؟! اوضاع در حال وخیم‌تر شدن است. ترامپ به دروغ گفتن به ما درباره ویروس کرونا ادامه می‌دهد.

ترامپ چنین اظهاراتی را بارها و در جاهای مختلف مطرح کرده است، از جمله روز شنبه در شهر جینسویل واقع در ایالت ویسکانسین که در جریان آن مدعی شد که واکسن کرونا به زودی روانه بازار می‌شود.

ترامپ در جریان این کارزار انتخاباتی گفت: ما در حال بهبود اوضاع کرونا هستیم. واکسن کرونا در دسترس عموم نیست بجز برای برخی سیاستمداران. ما واکسن‌های باورنکردنی داریم که به زودی وارد بازار می‌شوند. و این درمان‌ها باورنکردنی هستند.

ترامپ در سپتامبر در جریان یک کارزار انتخاباتی در فلوریدا اظهارات مشابهی مطرح کرد و گفت: ما در حال بهبود اوضاع کرونا هستیم. تحت رهبری من موفقیت و کامیابی تحقق می‌یابد.

آمریکا در حال حاضر بیش از هشت میلیون مورد ابتلا به کووید ۱۹ از اغاز سال جاری میلادی را تایید کرده است؛ آماری که بسیار بیشتر از آمار گزارش شده دیگر کشورهاست. از زمان آغاز پاندمی کرونا نزدیک به ۲۲۰ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و کارشناسان هشدار می‌دهند که همزمان با آغاز فصل آنفلوانزای زمستانی، آمریکا با موج جدید ویروس کرونا رو به روست.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند