به گزارش رویترز، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، روز سه شنبه با لحنی تند درخواست اتحادیه اروپا را برای خروج نیرو‌های نظامی این کشور از شمال شرق سوریه رد و اتحادیه اروپا را به اتخاذ استاندارد‌های دوگانه و دیکته کردن حقوق بشر و قانون بین المللی به آنکار متهم کرد.

«آن لیند» وزیر امور خارجه سوئد، پس از یک کنفرانس مطبوعاتی پر تنش در آنکارا بر درخواست‌های اتحادیه اروپا در مورد خروج نیرو‌های نظامی ترکیه از شمال شرق سوریه تاکید کرد.

لیند در نشست خبری مشترک با مولود چاووش اوغلو گفت: موضع قاطع اتحادیه اروپا مانند قبل است. ما به درخواست از ترکیه برای خارج شدن (از شمال شرق سوریه) ادامه می‌دهیم. او افزود، اتحادیه اروپا انتظار دارد تا اقدام‌های سازنده‌ای در قبال دموکراسی و حقوق بشر در ترکیه اتخاذ شود.

در ادامه چاووش اوغلو به شکلی غیرمنتظره و با خشم واضح نسبت به این صحبت‌ها واکنش نشان داد. او گفت: شما تلاش می‌کنید تا حقوق بشر و قوانین بین المللی را با لحنی مهربان و با استفاده از کلمه «درخواست» دیکته کنید. چاووش اوغلو در ادامه اضافه کرد اتحادیه اروپا از ترکیه نمی‌خواهد که نیروهایش را از شمال غرب سوریه خارج کند، چرا که «سه میلیون پناهنده به ترکیه و سپس به کشور‌های اروپایی می‌آیند.»

چاووش اوغلو این سوال را مطرح کرد که چرا سوئد از حقوق قبرسی‌های ترک حمایت نمی‌کند. او در ادامه گفت: در ترکیه همه می‌توانند دیدگاه هایشان را ابراز کنند، اما ما این استاندارد‌های دوگانه را نداریم.

این مطلب برایم مفید است
102 نفر این پست را پسندیده اند