دلار در روز جاری به بالاتر از سطح ۳۰ هزار تومان رسید. اما در بازار تهران، چه ارزهای دیگری بالاتر از ۳۰ هزار تومان وجود دارند؟

نرخ دلار در روند افزایشی خود در روزهای اخیر سرانجام از مرز 30 هزار تومان گذشته و به 31 هزار تومان رسید. اما خیلی ها تازه متوجه این کانال قیمتی دلار شده اند. 

ارزهای دیگری که در بازار نرخی فراتر از 30 هزار تومان را تجربه کرده اند به دو دسته تقسیم میشوند.

در دسته اول ارزهایی که به دلیل محدودیت در خرید و فروش دارای نرخی بعضا بیش از 3 برابر نرخ دلار هستند. در همین راستا درروز جاری ریال عمان معادل با 82 هزار تومان، دینار بحرین 83 هزار و 550 تومان و دینار کویت 103 هزار و 600 تومان ثبت شده است.

اما دسته دوم که نسبت به دسته اول محدودیت بسیار کمتری دارند، به دلیل تفاوت برابری آن‌ها با دلار ارزهای گرانتری محسوب میشوند. در همین خصوص نرخ یورو در روز جاری برابر با 36 هزار و 800 تومان و فرانک سوییس 34 هزار و 910 تومان رقم خورد. پوند اما به دلیل آنکه نسبت هر پوند 1.3 برابر دلار است نرخ آن در بازار معادل با 41 هزار و 240 تومان محاسبه شده و از این حیث گرانترین ارز بازار به حساب می آید.  

بنابراین باوجود آنکه دلار وارد کانال 30هزار تومان شده است اما پوند با توجه به آنکه محدودیت دسته اول را در بازار نداشته و برابری ارزی آن با دیگر ارزها متفاوت است، گرانترین ارز بازار در ایران محسوب می‌شود.

گرانترین ارز

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند