به گزارش «آناتولی»، آکار طی اظهاراتی گفت: «موضع کسانی که درباره تهاجم ارمنستان به قره‌باغ و کشتار غیرنظامیان آن سکوت می‌کنند، نفاق و دورویی است».

وی همچنین افزود: «ما نمی‌توانیم سی سال دیگر صبر کنیم [تا بحران حل شود]، زیرا اکنون فرصت خوبی برای سازوکارهای حل این مناقشه و کسب حمایت بین‌المللی وجود دارد».

بر این اساس، وزیر دفاع ترکیه تاکید کرد: «طرف‌هایی که درباره اشغال خاک آذربایجان سکوت کرده‌اند، باید به‌جای اینکه خواستار آتش‌بس شوند، مطمئن گردند که ارمنستان از منطقه قره‌باغ عقب‌نشینی می‌کند».

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۰ روز پیش (پنجم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده و از دو روز گذشته نیز حملات به داخل شهرها کشیده شده است.

پیش از این روسیه، فرانسه و دولت ارمنستان از اعزام تروریست‌های سوری به جمهوری آذربایجان بدست ترکیه خبر داده بودند که این خبرها البته با تکذیب شدید باکو مواجه شده است. در مقابل جمهوری آذربایجان نیز مدعی است که تعدادی از ارمنی‌های سوریه و لبنان و دیگر مناطق جهان خود را برای جنگ به قره‌باغ رسانده‌اند.

روز گذشته، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت مسکو خواستار برقراری آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ در سریعترین زمان ممکن است. 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند