سندرز  گفت: حرف آخر اینکه، کارهایی هست که ما اکنون باید انجام دهیم تا از پیروزی بایدن مطمئن شویم. و اگر ترامپ برای ماندن در قدرت پس از شکست تقلا کند، برنامه‌هایی در دست است که از خروج او از قدرت اطمینان حاصل می‌کند. اما در حال حاضر، ظرف پنج هفته آتی کار و هدف ما شکست او و شکست او به شکلی بد است.    

این اظهارات سندرز در بحبوحه انتقاد شدید دموکرات‌ها از امتناع ترامپ به تعهد برای انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت شکست او در انتخابات نوامبر مطرح می‌شود.

ترامپ در انتقاد به رای‌گیری پستی و انتقال قدرت چهارشنبه به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: باید ببینیم چه پیش می‌آید اما خب من انتقاد شدیدی به رای‌گیری داشته‌ام. این رای‌گیری یک فاجعه است. این نوع رای‌گیری خارج از کنترل است و دموکرات‌ها به خوبی از آن آگاهند. پیش‌بینی می‌کنم که دیوان عالی آمریکا در نهایت شخص پیروز را معرفی کند.

سناتور سندرز در واکنش به این صحبت‌های ترامپ گفت: صد سال سیاه هم فکرش را نمی‌کردم که روزی درباره این حرف بزنم که اگر یک رئیس‌جمهوری نخواست بعد از شکست در انتخابات از قدرت کنار برود، چه کاری باید انجام شود. اما خب امروز در چنین وضعیتی هستیم. به حرف‌های ترامپ گوش کنید. به آنها کم محلی نکنید.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند